Raseinių miestas atvykstančius pasitinka naujais miesto vartais

0001_img_5033www_1693298445
Raseiniai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Raseinių rajono savivaldybė

Nuo rugpjūčio 25 d. dviejuose įvažiavimuose į Raseinių miestą, prie Paraseinio ir Trupinėlių kaimų, gyventojus ir miesto svečius pasitinka nauji, pakeitę senuosius, modernūs miesto vartai. Sutartis pasirašyta vos prieš pusę metų su rangovu UAB „Vigatas“, kuris iki sutarties termino pabaigos planuoja atlikti paskutiniuosius rangos darbus. Bendra sutarties kaina – 120 447, 49 Eur (su PVM).

Pasak Raseinių rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir projektų valdymo vyr. specialisto Donato Ridiko, rangovas projekto sąlygas įgyvendino sklandžiai, Raseinių miesto vartai jau pastatyti, kiti užbaigiamieji darbai bus atlikti dar šią savaitę.
 
Pasirašius darbų rangos sutartį, rangovas pastatė du ženklus, žyminčius miesto ribas, taip pat atliko senų miesto vartų ženklų demontavimą, gelžbetoninių monolitinių pamatų įrengimą statybvietėje, surenkamų gelžbetoninių miesto vartų ženklų konstrukcijų gamybą ir montavimą, lauko elektros tinklų įrengimą. Žemės paviršiaus sutvarkymą, vejos atsėjimą ir kitus smulkius pataisymo darbus rangovai atliks iki sutarties termino pabaigos.
 
Garantinis laikotarpis paslėptiems darbams yra 10, o atviriems – 5 metai, jeigu išryškės kokie nors vartų trūkumai, rangovai pagal pasirašytą sutartį įpareigoti juos ištaisyti.
 
Nuosavybės teise mieto vartai priklausys Raseinių rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriui, o tolesnė miesto vartų priežiūra bus patikėta Raseinių miesto seniūnijai.
 
„Senųjų miesto vartų modernios istorijos ženklai (herbai ir raidės) perduoti Raseinių krašto istorijos muziejui, jau turi savo vietą muziejinių vertybių fonde, kur bus išsaugoti ateities kartoms“, – sako Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė.
 
Miesto vartų ženklas buvo išrinktas Raseinių rajono savivaldybei ir VšĮ „Atrask Raseinius“ paskelbus kvietimą į atvirą idėjų konkursą naujiems Raseinių miesto vartams sukurti. Buvo sudaryta vienuolikos narių vertinimo komisija iš įvairių įstaigų ir organizacijų. Susumavus komisijos narių balsavimo rezultatus, I vietą užėmė VšĮ „Rieduliai“ direktoriaus Tado Gutausko idėja. Anot autoriaus, kuriant naujus Raseinių miesto vartus buvo remtasi jau atpažįstamumu ir įaugusiu į žmonių sąmonę simboliu – lūšimi, kuri vaizduojama dabartiniuose Raseinių miesto vartuose.