Raseinių ligoninės vadovu išrinktas G. Pikūnas: sieksiu bet kokia kaina susigrąžinti išeinančius medikus

20180905_115535
Raseiniai
BNS/Fotobankas nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Su gydytojų pasitraukimu iš darbo susidūrusios Raseinių ligoninės vadovu penkerių metų kadencijai išrinktas gydytojas chirurgas Gintaras Pikūnas. Naujai išrinktas įstaigos vadovas tikina, kad pagrindiniu jo prioritetu bus siekis perkalbėti iš ligoninės apsisprendusius pasitraukti medikus.

„Rezultatai yra tokie, kad gavau pasitikėjimą – esu išrinktas naujasis ligoninės vadovas“, – portalui Raseinių naujienos teigė G. Pikūnas.
 
Naujai išrinktas ligoninės vadovas tikina, kad jo prioritetas bus bandyti perkalbėti apie išėjimą iš darbo pranešusius medikus.
 
„Dabartinė situacija iš tikrųjų pakoregavo planus. Pagrindinis darbas yra pasikalbėti su išeinančiais medikais ir bandyti juos susigrąžinti bet kokia kaina. Iš tikrųjų niekas nėra prarasta, reikia stengtis kalbėtis iki paskutinės minutės. O po to – daug darbų laukia“, – sakė jis.
 
Kaip praneša, portalas Raseinių naujienos taip pat baigėsi ir konkursas į Pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus postą. Į šias pareigas paskirtas – Paulius Aukštikalnis.
 
ELTA primena, kad Raseinių ligoninę ketina palikti 7 darbuotojai, kurie ligoninės direktoriui Vidmantui Merkliopui įteikė prašymus išeiti iš darbo. Paskutinė šių gydytojų darbo diena – ketvirtadienis.
 
Anot medikų, mieste ėmė sklisti kalbos, kad, nepasibaigus ligoninės vadovo konkursui, savivaldybė jau turėjo kandidatą šioms pareigoms užimti. Gydytojai paprašė mero konkursą organizuoti skaidriai, tačiau, jų teigimu, nebuvo išgirsti.
 
Savo ruožtu Raseinių rajono meras A. Nekrošius Eltai sakė medikų priekaištų nesuprantąs. Jo neįtikino ir gydytojų abejonės dėl skaidrumo organizuojant ligoninės vadovo konkursą.
 
Praėjusią savaitę į sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį kreipėsi ir Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) gydytojai, prašydami stabdyti, pasak medikų, neskaidrų konkursą dėl įstaigos vadovo posto.
 
Vertindamas susiklosčiusią situaciją jau dvejose miesto sveikatos priežiūros įstaigose, ministras sakė, kad tai „virsta Titaniko katastrofa“. Jis ragino merą A. Nekrošių imtis veiksmų ir spręsti susiklosčiusią situaciją jo miesto sveikatos priežiūros įstaigose.