Ramybė truko neilgai: po dviejų savaičių pertraukos pasienyje su Baltarusija vėl pasirodė neteisėti migrantai

e9cb2c40fc23a891ccf9dfdfe9430add81bf7b38
Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Milena Andrukaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Po dviejų savaičių pertraukos pasienyje su Baltarusija vėl pasirodė neteisėti migrantai, antradienį skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Praėjusią parą pasienyje, pirmą kartą šiemet, buvo apgręžti keturi migrantai, tuo tarpu pasienyje su Latvija pirmadienį neteisėtų migrantų nefiksuota. Lenkijoje sekmadienį pasienyje su Baltarusija buvo apgręžti septyni neteisėti migrantai.

Šių metų pradžia nuo 2021 metų vasaros, kai prasidėjo neteisėtų migracijos banga, buvo ilgiausias sąlyginės ramybės laikotarpis, kai nė vienas užsienietis nebandė neteisėtai kirsti Lietuvos sienos.

Pernai VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti daugiau kaip pustrečio tūkstančio netesėtų migrantų.

Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, Vakarai kaltina Minsko režimą jį organizavus.

Tuomet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.

Per šį laikotarpį Lietuvos pasieniečiai migrantus apgręžė beveik 22 tūkst. kartų. Kai kurie užsieniečiai ne po kartą bandė neteisėtai kirsti sieną.