Ralyje „Aplink Lietuvą“ – kėdainiečių bronzinis finišas

kedainieciu-ekipazas
Kėdainiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kėdainių raj. savivaldybės inf.

Tradicinis ralis „Aplink Lietuvą“ startavo rugsėjo 22 d. Rotušės aikštėje, Kaune. Po įveiktų 3 papildomų greičio rungčių, ralio dalyviai atvyko į Kėdainius. Senojo aerodromo prieigose, Daukšių kaime, Varkolių ir Elevatoriaus gatvėse buvo surengtos dvi greičio rungtys, po kurių ralio dalyviai vėl grįžo į Kauną, į „Nemuno žiedo“ trasą. Taip pat rungtys vyko Druskininkuose, Šakiuose ir Tauragėje.

Antroji ralio diena startavo Telšiuose, o iš Žemaitijos sostinės per Žagarę, Biržus, pasiekė Rokiškį, kur laukė paskutinė antrosios dienos rungtis.

Trečia, pati trumpiausia ralio diena, prasidėjo Anykščiuose, po to pro Ukmergę ralio dalyviai pasiekė Vilnių, kur tradicinėje šių lenktynių pabaigtuvių vietoje – S. Daukanto aikštėje šalia Prezidentūros, įvyko uždarymo ceremonija. Ralio „Aplink Lietuvą 2023“ nugalėtojų ekipažui įteiktas pagrindinis lenktynių trofėjus – Prezidento Gitano Nausėdos taurė. Atskirų įskaitų nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti Susisiekimo, Krašto apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, LASF, LAK, rajonų, kurių teritorijomis driekėsi ralio greičio rungtys, merų taurėmis ir kitais garbingais prizais.

Per tris ralio dienas dalyviai įveikė 1095 km, iš kurių 64 km sudarė 20 papildomų rungčių. Visos sportinės rungtys eksperimento tvarka buvo rengiamos tik asfalto dangą turinčiose gatvėse ir specialiose aikštėse.

Šiame ralyje startavo ir sėkmingai finišavo, ne pirmus metus Kėdainių krašto vardą garsinantys lenktynininkai Rimantas Kairys ir Saulius Dargys. Jie standartinių istorinių automobilių klasėje sporto meistrų-veteranų grupėje iškovojo 3-iąją vietą, aplenkę savo priešininkus vos 2 sekundėmis. Kėdainiečių ekipažas startavo 1990 m. gamybos automobiliu GAZ24-10 „Volga“ Pagrindinio prizo laimėtojai kauniečiai Mantas Bytautas ir Mindaugas Kaminskas vairavo „CUPRA Formentor“ automobilį, kurio variklis išvysto 450 arklio galių