Rajone 132 abiturientams skambėjo paskutinis skambutis

Rajone 132 abiturientams skambėjo paskutinis skambutis
Širvintos
Neringa Tuškevičienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

  Praėjusi savaitė  – ypatinga visiems Lietuvos abiturientams – jiems skambėjo paskutinis skambutis. Baigtas vienas svarbiausių gyvenimo etapų, prieš akis nauji pasirinkimai ir nauji keliai.

Pasidomėjome, kiek šiais metais abiturientų baigė rajono gimnazijas ir kokius egzaminus jie rinkosi. Atsakymus pateikė Širvintų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus atstovai (pavardės nenurodytos).

Švietimo ir kultūros skyriaus atstovai nurodo, kad Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją šiemet baigia 82 abiturientai. Musninkų Alfonso Petrulio gimnaziją – 19 abiturientų. Gelvonų gimnaziją – 11 abiturientų ir 20 suaugusiųjų. Viso mokslus baigė 132 abiturientai (su suaugusiais) ir tai yra daugiau nei pernai, nes praėjusiais metais jų buvo tik 117.

Tiesa, turint omenyje, kad pastaruoju metu vis kalbama apie kaimo mokyklų nykimą ir vaikų gimstamumą, maloniai nustebino žinia, kad 132 išėjusius abiturientus pakeis (planuojama) net 139 pirmokai. Skaičius nėra ženklus, bet vis tik, tai mokinių skaičiaus augimas.

Švietimo ir kultūros skyriaus duomenimis, šiais mokslo metais Širvintų rajono abiturientai laikys šiuos valstybinius brandos egzaminus:

lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą – 77 mokiniai;

anglų kalbos ir literatūros egzaminą – 64 mokiniai;

istorijos egzaminą – 16 mokinių;

informacinių technologijų egzaminą – 13 mokinių;

matematikos egzaminą – 66 mokiniai;

biologijos egzaminą – 23 mokiniai;

chemijos egzaminą – 6 mokiniai;

fizikos egzaminą – 5 mokiniai;

geografijos egzaminą – 32 mokiniai;

rusų kalbos ir literatūros egzaminą – 13 mokinių.

Laikyti fizikos valstybinio brandos egzamino Širvintų rajono abiturientai vyks į Ukmergės rajono savivaldybę. Laikyti rusų kalbos ir literatūros brandos egzamino Širvintų rajono abiturientai vyks į Švenčionių rajono savivaldybę. Laikyti chemijos valstybinio brandos egzamino Švenčionių rajono savivaldybės abiturientai atvyks į Širvintų rajono savivaldybę.

Vienas artimiausių išbandymų abiturientams – abitūros egzaminai. Kai kurie jau laikyti balandžio mėnesį. Artimiausias egzaminas – birželio 1 d. valstybinis ir mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas (raštu). Pagrindinė egzaminų sesija vyks iki birželio 23 d., pakartotinė sesija vyks iki liepos 12 dienos. Joje egzaminus galės laikyti abiturientai, kurie negalėjo dalyvauti pagrindinėje sesijoje dėl svarbių priežasčių.

Švietimo skyriaus atstovų teigimu, atestatų įteikimo datas žinos ir nurodys mokyklų vadovai, kadangi šios šventės dieną, pasitarusi su mokinių tėvais, renkasi pati ugdymo įstaiga.

Tad palinkėkime jaunimui sėkmės tiek laikant egzaminus, tiek renkantis tolimesnį kelią. Gero vėjo!

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotrauka autorės /