Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt
Balandžio 2 dieną Radviliškio miesto kultūros centro Mažojoje salėje vyko respublikinių mokinių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė - 2022“ Radviliškio rajono atrankos turas. Nuo 2007 metų vykstančios varžytuvės orientuotos į etninės kultūros puoselėjimą ir folklorinio šokio sklaidą.
Radviliškio rajone pirmosios varžytuvės surengtos 2009 metais Šiaulėnų Marcelino Šikšnio vidurinėje mokykloje. Iniciatore, ilgamete renginio organizatore tapo šokių mokytoja Džiuljeta Ragauskienė, kuri atsakingai, su dideliu entuziazmu varžytuvių tradicijas puoselėjo daugiau nei dešimtmetį, o šiais metais, savo gerąją patirtį ir užaugintą „vaiką“ perdavė Radviliškio miesto kultūros centrui.
Šeštadienio rytmetį varžytuvėse dalyvauti atvyko folklorinių šokių entuziastai iš trijų mokyklų: Radviliškio rajono Alksniupių pagrindinės mokyklos folklorinių šokių kolektyvo „Riešutėliai“ mažųjų grupės šokėjai ir vadovė, pradinių klasių vyr. mokytoja Virgina Krugelienė, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos šokių grupė „Dūkymėlis“ ir vadovė, pradinių klasių mokytoja metodininkė Džiuljeta Ragauskienė ir Radviliškio Vaižganto progimnazijos šokėjai su vadove, šokių mokytoja metodininke Vida Giliene. Šventės dalyvius, nešinas didžiulę skanią dovaną, pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis, susirinkusiems lietuvių liaudies dainą skyrė Juta Butkevičiūtė. 12 šokėjų porų simboliškai pasisveikino sušokę bendrą privalomą nekonkursinį šokį „Trumpakojis“.
Mokiniai varžėsi trijose grupėse – pradedančiųjų, pažengusiųjų ir patyrusiųjų. Rajoninio varžytuvių turo šokėjus vertino kompetentinga komisija: Radviliškio miesto kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupės „Patrepsėlis“ vadovė Romutė Baškevičienė, etnomuzikologė, Panevėžio kraštotyros muziejaus etninės kultūros skyriaus vedėja, Panevėžio folkloro ansamblio „Raskila“ vadovė Lina Vilienė ir komisijos pirmininkė, varžytuvių sumanytoja, etnomuzikologė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro folkloro žanro ekspertė konsultantė Šiaulių kraštui, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Diana Martinaitienė. Vertinimo komisija diplomus už geriausiai sušoktus šokius atskirose kategorijose ir geriausias poras rinko pagal jų originalumą, natūralumą, išraiškingumą, muzikalumą, folklorinio šokio techniką, bendravimą poroje ir su kitomis poromis.
Pradedančiųjų grupės šokėjai pristatė keturis šokius. Diplomai už šauniausiai pašoktus šokius šioje kategorijoje įteikti Saulei Naičenko ir Augustui Kazakevič už šokį „Ant kalno karklai“, Kotrynai Motiečiūtei ir Lukui Čepaičiui už šokį „Grečenikė“, Deimantei Dargytei ir Eimantui Trinkai už šokį „Kadagys“, Evai Šimkutei ir Armandui Barakauskui už šokį „Suktinis“; Gabrielė Jackevičiūtė ir Valteris Veršnickas, sušokę „Suktinį“, pelnė Radviliškio miesto kultūros centro direktorės Indrės Ginkevičienės simpatijas.
Diplomai už šauniausiai pašoktus šokius pažengusiųjų kategorijoje įteikti Kamilei Savickaitei ir Lukui Plačinskui už šokius „Abelytė“ ir „Pjoviau šieną“, šokį „Subota I“ šauniausiai sušoko Evelina Barakauskaitė ir Edenas Grebliauskas, o Rusnės Šimkutės ir Mato Kazlausko porai sėkmę lėmė šokis „Su panela šoku“.
Patyrusiųjų grupės šokėjai šoko 5 konkursinius šokius. Diplomai už šauniausiai pašoktus šokius patyrusiųjų grupėje atiteko Augustei Stradomskytei ir Rokui Šimkui už šokius „Didysis“, „Dustepas“ ir šokį „Tai miežiai, tai grikiai“, šokius „Polka „Tūpt““ ir „Trijų velnių valsas“ šauniausiai sušoko Odeta Stradomskytė ir Vytenis Ribačenka.
Po finalinių šokių buvo atrinktos net septynios poros, kurios gegužės 19 d. atstovaus mūsų rajonui respublikiniame moksleivių folklorinių varžytuvių „Patrepsynė- 2022“ finaliniame renginyje, Šiaulių kultūros centre. Šauniausiomis šokėjų poromis pripažintos ir kelialapius į finalą gavo Saulė Naičenko ir Augustas Kazakevič (Radviliškio Vaižganto progimnazija, mokytoja Vida Gilienė), Eva Šimkutė ir Armandas Barakauskas, Kamilė Savickaitė ir Lukas Plačinskas, Rusnė Šimkutė ir Matas Kazlauskas, Evelina Barakauskaitė ir Edenas Grebliauskas, Augustė Stradomskytė ir Rokas Šimkus, Odeta Stradomskytė ir Vytenis Ribačenka (Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazija, mokytoja Džiuljeta Ragauskienė).
Visi varžytuvių dalyviai, folklorinių šokių puoselėtojai, šokėjų mokytojai, komisija apdovanoti organizatorių ir rėmėjų padėkomis ir prizais. Už įsteigtus originalius rankų darbo prizus dėkojame kalviui Albertui Martinaičiui, folkloro ansamblio „Aidija“ vadovui Donatui Stakvilevičiui, kultūros centro edukatorei Žydrūnei Vilimaitienei, už dovanų čekius, paskanauti gardžių picų, nuoširdžiai dėkojame greito maisto užkandinei „Jurvikas“ ir jo vadovui Jurijui Lomonosovui.
Renginį vedė, šokiams akompanavo ir daug puikių emocijų šokėjams ir visiems susirinkusiems suteikė folkloro entuziastas, meno vadovas Donatas Stakvilevičius kartu su liaudiškos muzikos kapela „Radvija“ (vadovė Jūratė Stakvilevičienė). Dar kartą dėkojame jauniesiems šokėjams, jų mokytojams, komisijos narėms, meno vadovams už svarų indėlį saugant ir puoselėjant tautos tradicijų ir papročių pamatą, auginat meilę folkloro kultūrai. Vertiname Jūsų pagalbą, dosnų dalijimąsi profesine patirtimi auginant etninės kultūros bendruomenę, kuriant tautos tradicijas. Linkime ir toliau brandinti savo papročių ir tradicijų šaknis, o jauniesiems šokėjams linkime sėkmės varžytuvių finale!
Varžytuves organizavo Radviliškio miesto kultūros centras, folkloro ansamblio „Aidija“ ir liaudiškos muzikos kapelos „Radvija“ meno vadovai Jūratė ir Donatas Stakvilevičiai, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius ir Radviliškio raj. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos mokytoja Džiuljeta Ragauskienė.