PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Sausio 25 d. 15:02

Radviliškio ligoninėje pagalbos nesulaukė: išdraskytus pirštus sutvarstė ir išsiuntė gydytis namuose

Radviliškis

Brigita AlijošienėŠaltinis: Etaplius.LT


257425

Šeduvoje gyvenantis Mindaugas sekmadienio rytą diskiniu pjūklu pjaustė medienos ruošinius, kai netikėtai įvyko nelaimė – susižeidė tris kairės rankos pirštus. Greitosios pagalbos automobiliu atvežtas į Radviliškio ligoninės priimamąjį vyras tikėjosi sulaukti pagalbos. Sulaukė, tačiau ne tokios, kokios reikėjo – gydytojas liepė sutvarstyti žaizdą ir išleido Mindaugą namo. Tą patį vakarą dėl patirtų sužalojimų Šiaulių ligoninėje vyrui buvo atlikta operacija, o jį apžiūrėję medikai negalėjo patikėti Radviliškio ligoninės gydytojo sprendimu išleisti sužeistą vyrą namo.

Nelaimingas atsitikimas įvyko sausio 15 dieną, sekmadienį, apie 11 val. ryto, vyrui besidarbuojant namų dirbtuvėse.

„Dariau bitėms avilius. Su tokiu nedideliu diskiniu pjūklu pjausčiau, gaminausi medžio ruošinius. Per neatsargumą, įtraukė pirštus. Trys pirštai nukentėjo“, – pasakojo vyras.

Nieko nelaukdamas, Mindaugas paskambino 112 ir išsikvietė greitąją pagalbą. Atvykę medikai, suleido vaistų nuo skausmo ir pasakė, kad reikės vykti į Radviliškio ligoninę.

„Sakau, gal geriau į Šiaulius? Bet medikė man atsakė, kad tada reikėtų važiuoti savo transportu. Kaip ir viskas gerai, bet pagalvojau, gal su savo transportu nuvažiuosi – eilės bus, laukti reikės. Tai ir nuvežė mane į Radviliškio ligoninės priimamąjį“, – pasakojo Mindaugas.

Sutvarstė ir paleido namo

Priėmimo skyriuje buvo ramu, pacientų nebuvo, tad vyras pagalbos sulaukė gana greitai – iš karto padarė rentgeno nuotrauką ir nusiuntė pas gydytoją.

„Viskas prasidėjo gana sklandžiai, tad iš pradžių jokių blogų minčių nebuvo. Dirbo gydytojas ortopedas traumatologas Nikolajus Zviaginas. Jis, matyt, netoli buvo. Kol padarė rentgeną, jau buvo atėjęs. Nuvežė pas gydytoją apžiūrėti. Jis tik užmetė akį ir pasiuntė į procedūrinį. Galvojau, kad čia jau kažką darys, operuos“, – apie apsilankymą Radviliškio ligoninėje pasakojo vyras.

Tačiau gydytojui pasirodžius procedūriniame kabinete, viskas pakrypo netikėta linkme. „Betadin tirpalo turit?“ – paklausė gydytojas. Slaugei patvirtinus, kad turi, gydytojas patikino, kad nieko čia nėra, liepė uždėti vaistų, sutvarstyti ranką ir paleisti pacientą namo.

„Seselės ėmė prieštarauti, sakydamos, kad pirštai sutrenkti, nagai išdraskyti, kad čia siūti reikia, gal net plastikos chirurgo pagalbos reikėtų, tačiau gydytojas buvo kategoriškas. Jis pareiškė: „Jūs man neaiškinkit, aš geriau žinau. Uždėk „Betadin“ tepalo ir viskas“, – pasakojo Mindaugas.

Vyko į Šiaulių ligoninę

Vyro teigimu, toks gydytojo sprendimas privertė nustebti ne tik jį patį, bet ir kabinete buvusias slauges. Su gydytoju jos daugiau ginčytis nesiryžo, bet šiam išėjus patarė nieko nelaukti ir važiuoti į Šiaulių ligoninę.

„Kai išėjo gydytojas, seselė patarė važiuoti į Šiaulius. Sako, čia taip negalima palikti. Aš suabejojau, ar mane priims. Galiausiai vis tiek išsikviečiau dukrą, žmoną, jos ir nuvežė mane į Šiaulių ligoninės priimamąjį“, – pasakojimą tęsė Mindaugas.

Vyro abejonės pasitvirtino. Šiaulių medikai nustebo, kodėl vyras čia atvyko, nes e. sveikatos sistemoje buvo pažymėta, kad jam pagalba jau suteikta.

„Teko ilgai įkalbinėti, kad tos pagalbos kaip ir nėra, todėl prašiau, kad pažiūrėtų dar kartą. Sakau, jeigu viskas čia gerai, apsisuku ir važiuoju namo. Šiaip ne taip susitariau. Kai pasižiūrėjo, pačios nustebo. Iškart vėl padarė rentgeną, įtarė, kad galimai nutrauktos sausgyslės, reikės operacijos“, – pasakojo vyras.

Nustebino abejingumas

Mindaugo teigimu, tiek priėmime dirbę medikai, tiek jį operavusi skyriaus gydytoja negalėjo patikėti, kaip Radviliškio traumatologas galėjo išleisti vyrą namo su išdraskytais pirštais ir nutrūkusiomis sausgyslėmis.

„Tiek gydytoja, tiek seselės atsiprašė, sakė, netikėjo, kad šitaip gali būti niekas nepadaryta, o pagalbos tikrai reikėjo. Stebėjosi ir skyriaus gydytoja, ta, kuri operavo. Sako, kaulo skeveldros yra, reikia valyti kaulą, reikia siūti“, – tikino vyras.

Dar tą patį vakarą Mindaugui buvo atlikta operacija. Porą dienų teko praleisti ligoninėje, vėliau jis išleistas gydytis ambulatoriškai. Vyras sako iki šiol negalintis patikėti, su kokiu abejingumu jam teko susidurti Radviliškio ligoninės priimamajame.

„Mažiausiai du mėnesius gis. Paskui laukia reabilitacija, kadangi sausgyslės buvo pažeistos, vienas pirštas sutrumpėjęs, kitas suplonėjęs. Iš tiesų, esu labai dėkingas Šiaulių ligoninės medikams, kurie man suteikė pagalbą. Dabar kai pagalvoju, gal ir gerai, kad Radviliškyje man nieko nepadarė. Kai tokia gydytojo kompetencija, kas ten žino, gal ir pirštus būtų sugalvojęs nupjauti?“, – svarstė Mindaugas.

Radviliškio ligoninė: „Traumų gydymas nėra vienareikšmis“

Etaplius.lt susisiekė su Radviliškio ligoninės direktoriumi Vaidu Smalinsku. Jis sutiko pakomentuoti situaciją el. paštu.

„Jūsų naujienų platformoje aprašyta istorija Radviliškio ligoninės administracijai žinoma, tačiau norime akcentuoti, kad traumų gydymas nėra vienareikšmis, turi būti atsižvelgiama į daug svarbių faktorių.

Svarbu pažymėti, kad ligoninėje dirbantis traumatologas Nikolaj Zviagin turi sukaupęs didelę darbo patirtį, kiekvieną mėnesį konsultuoja dešimtis ir šimtus radviliškiečių bei kitų rajonų pacientų. Kiekviena trauma yra skirtinga – skirtingi sužalojimo mastai, skirtingas poveikis atskirų organų funkcijoms, skirtingi ir gydymo metodai.

Kaip ir nurodyta naujienų platformoje aprašytoje istorijoje, dar prieš gydytojo apžiūrą pacientui buvo atlikta plaštakos rentgenograma, vėliau atlikta gydytojo apžiūra, įvertinti sužalojimai, jų pobūdis, žaizdų nešvarumo laipsnis. Po atliktos apžiūros ir atliktų tyrimų įvertinimo, buvo pasirinktas konservatyvus, ne chirurginis, gydymo būdas. Atliktas žaizdų plovimas, dezinfekcija, žaizda sutvarstyta naudojant antiseptikus. Pažymėtina, kad esant nešvarioms žaizdoms, esant atviriems kaulų, sausgyslių sužeidimams operacinis gydymas gali komplikuotis minkštųjų audinių, kaulų ir naudojamų metalinių konstrukcijų infekcinėmis komplikacijomis, galinčiomis dar labiau apsunkinti paciento gydymą ir ženkliai pabloginti pooperacinius rezultatus, todėl neretai naudojama taktika, esant atviriems kaulų, sausgyslių sužalojimams, yra antrinis gydymas jau sugijus padarytiems minkštųjų audinių sužeidimams. Kaip matyti, situaciją skirtingai įvertino traumatologai Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Iš straipsnio nėra aišku, kokie motyvai lėmė jų sprendimą, tačiau atlikta skubi chirurginė intervencija.

Pažymėtina, kad ir konservatyvi, ir chirurginė gydymo taktika turi savų privalumų ir trūkumų. Kaip žinia, medikai visada remiasi pamatiniu principu „nepakenk daugiau“, todėl konservatyvus gydymas atvirų ir užterštų sužalojimų atvejais, yra saugus, minimalizuojantis galimas pooperacines komplikacijas, gydymo būdas. Tuo tarpu chirurginis gydymas taikomas tada, kai delsimas sukeltų didesnę žalą pacientams (pvz. esamas masyvus kraujavimas, periferinių nervų pažeidimas, reikalinga skubi amputuoto piršto replantacija). Ar šiuo konkrečiu atveju chirurginio įsikišimo rizika (nes ji irgi reali) buvo mažesnė, nei gauta nauda – atskiro detalaus įsigilinimo reikalaujantis klausimas. Galutinį atsakymą galima bus pateikti tik tada, kai konkrečios nelaimės pasekmės bus visiškai panaikintos ir organizmo funkcijos visiškai atstatytos. Tačiau iki tol dar ilgas kelias – tiek gydantis, tiek reabilituojantis. Tai gali trukti kelis mėnesius, ar net ilgiau“, – rašoma ligoninės laiške.