Rado ištryptą senelių kapą: ne vandalų, o vaikų darbas?

Kėdainiai
Nuvykusi aplankyti senelių kapų į Mantviliškio kaimo kapines, moteris rado juos ištryptus. Ji mano, jog tai ne vandalų, o mažų vaikų darbas. Negana to, kad baisiausiai ištrypta, bet nulaužtas keraminio žibinto dangtelis, kuris kainavo tikrai nepigiai./Asmeninio archyvo nuotr.
Dimitrijus KUPRIJANOVAS Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Rinkos aikštė

Žinoma Kėdainių rajono gėlininkė, ūkininkė, floristė ir Sandros Ribikauskaitės Sinickienės vardo ūkio įkūrėja netveria pykčiu – nuvykusi aplankyti senelių kapų į Mantviliškio kaimo kapines, moteris kapelius rado ištryptus. Ji mano, jog tai ne vandalų, o mažų vaikų darbas. Moteris prašo viešinti problemą ir taip bent kažkiek pamokyti ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius gerbti šventas vietas.

Liko supykus

S. R. Sinickienė savaitgalį aplankė senelių kapus Mantviliškio kaime esančiose kapinėse.

„Likau nustebusi ir be galo supykusi. Pernai rudenį sutvarkėme kapus iš pagrindų, atnaujinome viską.

O štai dabar nuėjusi radau visus ištryptus akmenukus, kadangi jie smulkučiai, atrodo, kad būtų vykusios gaudynės, žaidynės.

Aišku, jau ne pirmą kartą randu ištryptus, sutvarkydavau ir anksčiau, bet tylėdavau, nors būdavo pikta. Tačiau šį kartą, negana to, kad baisiausiai ištrypta, bet dar ir nulaužtas keraminio žibinto dangtelis, kuris kainavo tikrai nepigiai“, – aiškino moteris.

Prašo supratimo

Gėlių augintoja mano, jog tai ne vandalų, o mažų vaikų darbas.

Moteris prašo viešinti problemą ir taip bent kažkiek pamokyti ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius gerbti šventas vietas.

„Noriu pasakyti, mielosios mamytės, močiutės, jei ateinat su vaikais į kapines, prašau pamokyti juos elementarių elgesio taisyklių.

Nemalonu rasti ištryptus kapus ir sulaužytus žibintus. Kapinės – ne žaidimų aikštelė.

Auginau pati du mažus vaikus, eidavau tvarkyti, bet niekad vaikai nelakstė po kapines, sėdėdavo ir laukdavo manęs.

Puikiai žinote, kas taip padarėte, tad būkite malonūs ir atlyginkite nuostolius. Jei ne, tegul tai lieka jūsų sąžinei.

Tik įdomu viena – o jeigu jūs kada nors atsidursite mano vietoje ir su jūsų kapais bus taip pasielgta. Duokit mirusiems ramybę“, – prašė S. R. Sinickienė.

Ir ne vienas

Nukentėjusioji „Rinkos aikštei“ paaiškino, kad tokie atvejai dažni, ir ne vien ant jos senelių kapo.

„Ir kiti žmonės skundžiasi, reikėtų paprašyti, kad dabotų žmonės savo mažus vaikus ir neleistų mindžioti kapų, žarstyti akmenukų, jau nešneku apie laužymus.

Suprantu, kad vaikai maži nesupranta… Bet čia tik tėvų nepriežiūra. Manau, kad daug kur taip vyksta“, – atsiduso žinoma Kėdainių krašto gėlininkė.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt