Radinys moters smegenyse nustebino visko mačiusius mokslininkus: aptiko gyvą kirmėlę

Šiaulių rajono
Pasaulis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Užsienio žiniasklaida

Australijoje gyvenančios 64 metų anglės smegenyse mokslininkai aptiko 8 cm ilgio gyvą kirmėlę. Tai pirmas toks atvejis pasaulyje, kai parazitas aptiktas žmogaus smegenyse.

Kaip skelbia BBC, moteris į ligoninę buvo paguldyta dėl tris savaites trunkančio pilvo skausmo ir viduriavimo. Moterį kamavo sausas kosulys ir naktinis prakaitavimas. Ilgainiui ji pradėjo skųstis užmaršumu ir depresija. 

Magnetinio rezonanso tyrimas parodė, kad moters priekinėje smegenų dalyje gyvena judrus helmintas – parazitinė apvalioji kirmėlė. Vienintelė išeitis buvo operacija, kurios metu gydytojai sėkmingai pašalino 8 cm ilgio ir 1 mm skersmens apvaliąją kirmėlę. Manoma, kad kirmėlė moters smegenyse gyveno apie du mėnesius. 

„Kiekvienas [toje operacinėje] patyrė tikrą šoką, kai [chirurgas] paėmė žnyplę, norėdamas paimti anomaliją ir paaiškėjo, kad ši anomalija buvo besisukantis gyvas 8 cm šviesiai raudonas kirminas“, – BBC sakė Kanberos ligoninės infekcinių ligų gydytojas Sanjaya Senanayake.

Pranešama, kad tai – medicinos istorijoje precedento neturintis atvejis, nes šis parazitinis kirminas dažniausiai gyvena Australijos Naujojo Pietų Velso valstijoje gyvenančių kiliminių pitonų  virškinamajame trakte. Gydytojai įtaria, kad moteris netyčia prarijo kirmėlės kiaušinėlius, valgydama gyvatės išmatomis užterštą augalą.