„Radailių dvaras“ įtariamas slėpęs mokesčius, algas mokėjęs vokeliuose

rtk03428-vokelis
Klaipėda
Etaplius.lt nuotr.
Jurgita Andriejauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Klaipėdos apygardos prokuratūra kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos rajone veikiančio Radailių dvaro poilsio komplekso, įtariant mokesčių vengimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą.

„Tyrime tarnyba turėjo informaciją, kad algos mokamos vokeliuose, neapskaitomos pajamos. Informacija patikrinta, ji pasitvirtino, pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – per spaudos konferenciją sakė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos viršininkas Dainius Rimkus.

Anot jo, praėjusią savaitę įmonėje vykdytos devynios kratos kartu su kitų įstaigų, tarp jų ir Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnais. Tikrinti ir įmonės vadovų namai, aptikta reikšmingų duomenų.

Nustatyta, kad darbuotojai buvo įdarbinti puse etato, nors dirbo pilnu krūviu, o atlygis mokėtas vokeliuose tiek padavėjams, tiek barmenams, kitų pareigybių asmenims, teigia teisėsauga. Dalis žmonių įmonėje buvo įdarbinti nelegaliai. Sezono metu komplekse dirba apie 120 darbuotojų. 

Pasak D. Rimkaus, pajamos neapskaitytos iš banketų, renginių. Įmonės metinė apyvarta siekia apie 3 mln. eurų.

Jo teigimu, tiriamas maždaug penkerių metų įmonės veiklos laikotarpis, per jį galėjo būti neapskaityta apie 500 tūkst. eurų. Iš jų darbuotojams buvo išmokėta ne mažiau kaip 220 tūkst. eurų darbo užmokesčio, kuris nebuvo įtrauktas į finansinę apskaitą. 

Skaičiuojama, kad įmonė galėjo nuslėpti mažiausiai 45 tūkst. eurų mokesčių. 

„Skaičiai gali keistis, nėra surinkti visi duomenys“, – teigė FNTT pareigūnas. 

Anot Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorės Dalios Mackevičienės, Radailių kompleksas teikia maitinimo, sveikatinimosi paslaugas, čia veikia picerija, ledainė, Babilono sodai. Turima duomenų, kad pinigai nebuvo apskaitomi ir parduodant bilietus už tam tikras paslaugas. 

„Dėl šio juridinio asmens veiklos pradėtos prieš keletą mėnesių. Šiuo metu ikiteisminio tyrimo eigoje bus tiriamos dvi nusikalstamos veikos –  apgaulingas apskaitos tvarkymas ir mokesčių vengimas, neteisingas duomenų apie pajamas, pelną, turtą pateikimas“, – teigė D. Mackevičienė. 

„Tyrimas bus ganėtinai didėlės apimties, didelis kompleksas, daug įdarbintų žmonių“, – teigė prokurorė.

Anot jos, tyrimo metu bus pasitelkti specialistai, kurie apskaičiuos, kiek galimai išvengta mokesčių.

Šiuo metu įtarimai pareikšti vienam asmeniui – bendrovės vadovui. Kol vyksta tyrimas, apribotas bendrovės turtas – pastatas ir žemės sklypai. Pati bendrovės veikla vyksta įprastai, anot D. Rimkaus, ją riboti pagrindo nesama.

Pasak prokurorės, už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą Baudžiamasis kodeksas numato baudą, laisvės apribojimą arba atėmimą iki ketverių metų, o neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą įrašymą – baudą, laisvės apribojimą ar atėmimą iki aštuonerių metų.