Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Agnė Širinskienė, Remigijus Žemaitaitis / ELTA / Žygimantas Gedvila nuotr.
Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA
„Aiškiai pasakėme, kad mums nėra problemų dirbti mažumoje. Tikslas yra įgyvendinti dalį rinkimų metu užsibrėžtų tikslų“, – žurnalistams Daukanto aikštėje po pokalbio su šalies vadovu teigė R. Žemaitis, tikindamas, kad pirmasis darbas, kurio imsis, bus valstybės biudžetas.
Tikina, kad apie antisemitizmą prezidentas neužsiminė
Pasak „Nemuno aušros“ pirmininko, susitikime prezidentas neužsiminė apie jo antisemitinius pasisakymus ar rinkiminės kampanijos metu vartotą retoriką. R. Žemaitaičio teigimu, susitikimas buvo draugiškas.
„Aptarėme įvykusius rinkimus, rezultatus, kaip sekėsi, kur daugiausia pliusų, kur minusų, tiesiog įspūdžiais pasidalijome ir tiek. (...) Daugiau kalbėjome apie rinkimus, kokios galėtų būti koalicijos. Draugiškas, dalykiškas susitikimas“, – sakė politinės jėgos pirmininkas.
„Nekalbėjome, kad viena ar kita politinė jėga turėtų sudaryti koaliciją. Buvo klausimas, kokios koalicijos dabar įsivaizduojame, kad galėtų būti. Pašnekėjome, ar galėtų būti dabartinė koalicija, formuojama socialdemokratų ir Sauliaus Skvernelio. Ar galėtų būti „valstiečiai“, čia jau yra ne mūsų reikalas“, – pasakojo jis.
Prognozuoja, kad TS-LKD pirmininku taps L. Kasčiūnas
Iš konservatorių pirmininko pareigų po pralaimėjimo pasitraukusį Gabrielių Landsbergį „Nemuno aušros“ pirmininkas vadina bailiu. Anot jo, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovas atsakomybę galėjo prisiimti ir anksčiau.
„Mano didžiausias priešas, išsigandęs Žemaitaičio, pabėgo iš Seimo. Kaip gėda Landsbergiui. (...) Juoko forma dažnai mėgstu pasakyti, kad nebeturiu tikslo būti Seime, nes Gabrieliaus nebėra. Mano didžiausia meilė gyvenime pabėgo. Aišku, juokauju. Tai yra žmogus-bailys, kuris nesugeba prisiimti atsakomybės. Paskutinius trejus metus jis slėpėsi po įvairių moterų sijonais, uždengdamas savo problemas. Manau, kad taip politikui nedera elgtis“, – pabrėžė „Nemuno aušros“ lyderis.
Paklaustas, ar nemano, kad po G. Landsbergio pasitraukimo santykiai su konservatoriais nors kiek pasitaisys, R. Žemaitaitis tikina – jeigu partijos pirmininku taps kadenciją baigiantis krašto apsaugos ministras, problemos niekur nedings.
„Manau, kad ten yra pakankamai daug problemų. Palaukite partijos pirmininko rinkimų. Panašu, kad Laurynas Kasčiūnas gali perimti partijos vairą ir ten dar turėsime įdomių dalykų“, – prognozavo jis.
Daukanto aikštės rūmuose pirmadienio popietę jau apsilankė ir rinkimus laimėjusių socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė bei jos pavaduotojas Gintautas Paluckas. Taip pat – laikinai vadovavimą Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) perimanti Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė bei konservatorius Mindaugas Lingė.
Tai, kad prezidentas žada susitikti su į Seimą patekusių politinių jėgų pirmininkais dar sekmadienio vakarą pranešė šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas.
ELTA primena, kad sekmadienį įvyko antrasis Seimo rinkimų turas. Daugiausia mandatų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija – ji turės 52 vietas parlamente.
Antroje vietoje liko dabartiniai valdantieji konservatoriai su 28 mandatais, trečioje vietoje esanti „Nemuno aušra“ gaus 20 vietų parlamente.
Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 14 mandatų, Liberalų sąjūdis su 12 ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 8 vietomis parlamente.
Į parlamentą taip pat pateko trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai – Jaroslav Narkevič, Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski. Pirmą kartą Seime atsidūrė ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica. Mandatą gavo ir „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Artūras Zuokas, save išsikėlę Viktoras Fiodorovas ir Vitalijus Šeršniovas.
Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.