R. Žemaitaitis apklaustas kaip specialusis liudytojas dėl neapykantos kurstymo

645c9c721f34c20230511zged029
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Jūratė Skėrytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Mišrios Seimo narių grupės narys Remigijus Žemaitaitis kaip specialusis liudytojas apklaustas ikiteisminiame tyrime dėl neapykantos kurstymo.

Apie tai trečiadienį Seimo apkaltos komisijai pranešė generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

„Vakar, rugsėjo 26 dieną, Remigijus Žemaitaitis buvo apklaustas kaip liudytojas apie savo galimai padarytą nusikalstamą veiką“, – sakė ji.

Jeigu prokurorai norėtų Seimo narį apklausti kaip įtariamąjį, generalinė prokurorė turėtų kreiptis į parlamentą dėl jo teisinio imuniteto panaikinimo. Dėl to turėtų balsuoti Seimas.

Pasak N. Grunskienės, gegužę ir birželį buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl viešo niekinimo ir neapykantos kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.

Dabar jie sujungti į vieną ikiteisminį tyrimą, apklausti visi galimi liudytojai.

N. Grunskienės teigimu, nukentėjusiaisiais kol kas niekas nėra pripažintas, nėra ir pareikštų civilinių ieškinių.

Atliekant tyrimą padaryta lingvistinė ekspertizė, gautos kitų specialistų išvados.

Generalinė prokurorė trečiadienį neprognozavo, kada ikiteisminis tyrimas galėtų būti baigtas.

Prokurorai tiria R. Žemaitaičio paskelbtus įrašus feisbuke apie žydus, jis piktinosi premjerės Ingridos Šimonytės vizitu Izraelyje, apkaltino žydus lietuvių trėmimu, žudymu.

Parlamentaro pasisakymus yra viešai pasmerkę Lietuvos vadovai. 

Dėl vieno iš šių pasisakymų apie nugriautą palestiniečių mokyklą, pasmerkę jį kaip antisemitinį, partija „Laisvė ir teisingumas“ sustabdė R. Žemaitaičio narystę partijoje. Valdantieji jam inicijavo apkaltos procesą.

Seimo narys tvirtina savo teiginius apie žydus grindžiantis archyvuose rasta medžiaga, teigia, kad jie nėra antisemitiniai.