R. Šimašius tik dabar prabilo apie rekordiškai brangią sostinės Kalėdų eglę: siūlo jai skirtus pinigus paaukoti Ukrainai

R. Šimašius tik dabar prabilo apie rekordiškai brangią sostinės Kalėdų eglę: siūlo jai skirtus pinigus paaukoti Ukrainai
Vilnius
ELTA / BNS nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius

Neseniai viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kiek šiemet kainuos pagrindinė Vilniaus miesto eglė. Skaičiai privertė ne vieną lietuvį išsižioti – pagrindinė sostinės kalėdinė puošmena miestui atsieis rekordinius 231 tūkst. eurų. Tuo tarpu praėjusiais metais eglei Vilnius išleido apie 90 tūkstančius eurų, taigi šiųmetė turėtų būti kone 2,5 karto brangesnė.

Sostinės eglė tapo tikru diskusijų objektu, nuomonę apie jos kainą pareiškė ir žinomi šalies veidai. Nors nuo to praėjo daugiau kaip savaitė ir kalbos jau aprimo, iki tol gana nuošaliai šiuo klausimu besilaikęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius pagaliau taip pat prabilo. 

Ir jo pasiūlymas vėl privertė vilniečius kilstelėti antakius. Nors sutartis su eglės idėjos konkurso nugalėtojų jau pasirašyta, net pradėti naudoti pinigai pasiruošimo darbams, R. Šimašius netikėtai sumanė, jog miestui tokios brangios puošmenos nereikia ir siūlo kone ketvirtį milijono eurų atiduoti Ukrainai. 

„Manau, laikas miesto ambiciją ir drąsą parodyti kitaip. Padarykime šiemet pačią kukliausią Kalėdų eglutę (arba tiesiog pernykštę). Likę pinigai tikrai gali būti panaudoti ar padėti Ukrainai kovoti bei nesušalti žiemą. <...> Kalėdos – vilties ir gerumo žinios nešėjos. Šiemet viltis ir gerumas gali nebūtinai žibėti rekordiniu lempučių kiekiu, palikime lemputes miesto gatvėms“, – siūlo sostinės meras. 

 R. Šimašius mano, kad dar įmanoma susitarti su rangovu, kuris jau pradėjo darbus, kad viskas būtų stabdoma.

„Vis dar turime galimybę pasukti darnesniu ir nuosaikesniu keliu. Kalbėsiu ir tarsiuosi su Tarybos nariais, ar jiems tinka toks planas. Kalbėsiuosi su Kalėdų eglutės rengėjais, kad gal jų išleistus pinigus galima kompensuoti ir tą jau impozantišką eglutę (daug kam, nebūtinai man, tokios patinka) pastatyti kitais metais“, – kalbėjo R. Šimašius. 

Socialiniuose tinkluose didžioji dalis internautų tokią idėją palaiko, tačiau kiti mano, jog karas Ukrainoje neturėtų tapti priežastimi nebešvęsti didžiųjų metų švenčių. 

Tiesa, Vilniaus eglės likimas kol kas nėra visiškai aiškus. Nors meras išreiškė idėją, neaišku ar pavyks sutarti su rangovu, nutraukti arba pakeisti sutartį.