R. Šimašius pranešė, kad Antakalnio kapinėse nebeliko paminklo sovietų kariams: dabar jau švaru

Vilnius
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniaus Antakalnio kapinėse nebeliko paminklo sovietų kariams. Apie tai ketvirtadienio vakare pranešė sostinės meras Remigijus Šimašius.

„Dabar jau švaru. Tik tvoras ir apsaugas susirinksime. Vilnius buvo geras ir iki tol, bet dabar – lengvesnis“, – feisbuke rašė R. Šimašius.
 
„Ačiū visiems, kas dirbo. Padirbėkim dar, kad tokių (dabartinių okupantų) neliktų Ukrainoje“, – pridūrė politikas.
 
ELTA primena, kad antradienį Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėtas ardyti paminklas sovietų kariams. Vilniaus miesto savivaldybės planavo nukelti Antakalnio kapinėse esančias stelas iki lapkričio 1 d., tačiau suplanuotus darbus sutrikdė tai, kad JT Žmogaus teisių komitetas pranešė apie memorialui pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones. Į šią instituciją kreipėsi etniniais rusais prisistatę asmenys: Kazimieras Juraitis, Dmitrijus Glazkovas, Tatyana Brandt ir Anastasiya Brandt. Jie skundžiasi, kad Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas demontuoti stelas Antakalnio kapinėse pažeidžia jų tautinių mažumų teises ir teisę privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą.
 
Pradėjus darbus, sostinės meras Remigijus Šimašius pažymėjo, kad leidimą šiems darbams išdavė savivaldybė ir atskirų išaiškinimų iš Jungtinių Tautų sulaukti nereikia.