PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gegužės 21 d. 12:59

R. Šimašius įsiuto: valstiečių chunta veikia prieš Lietuvos interesus

Vilnius

Nacionalinio stadiono projektas

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


131370

Sostinės meras Remigijus Šimašius kaltina valdančiuosius valstiečius sužlugdžius nacionalinio stadiono projektą. Anot mero, kilni idėja buvo ne kartą puolama ir galop nužudyta pasinaudojus Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), kurios sprendimą ketinama skųsti teismui.

Po to, kai ketvirtadienį VPT įpareigojo Vilniaus savivaldybę nutraukti stadiono konkursą, Vilniaus meras socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino įrašą, kuriame nedviprasmiškai kaltina valdančiuosius siekiu visais įmanomais būdais neleisti sostinėje iškilti stadionui.

„Jokia paslaptis, kad valstiečių Vyriausybė nacionalinio stadiono projektą bandė žudyti ir anksčiau, ir tai darė bailiai ir gėdingai, dviveidiškai – ne savo rankomis, o prisidengdami pavaldžiomis tarnybomis. Projektas torpeduotas daug kartų – jam pernai netikėtai buvo nubrauktas ES finansavimas, dėl jo buvo be jokio pagrindo kreiptasi į premjerui draugišką FNTT, partneriais buvusi Švietimo, sporto ir mokslo ministerija suraitė ilgiausią raštą dvejodama projektu – visa tai didelėmis Vilniaus pastangomis atlaikėme ir nacionalinio stadiono projektas buvo gyvas“, – rašo sostinės meras.

R. Šimašiaus teigimu, sužlugdyti stadiono projektą pavyko pasinaudojus padėtimi, kad VPT laikinai liko be vadovo. Anot mero, ankstesnis vadovas sugebėjo atsilaikyti ir nepasiduoti valstiečių spaudimui.

„Kaip galiausiai buvo nužudytas projektas? Buvo pasinaudota be vadovo likusia Viešųjų pirkimų tarnyba. Ši vakar pareiškė, kad projektas nėra koncesija, todėl viskas turi būti anuliuota. Dėmesio: ta pati tarnyba anksčiau, kol dar turėjo stiprų vadovą ir nesileido į tarnystę valstiečiams du kartus (!), į tą patį klausimą atsakė priešingai – kad tai nėra viešųjų pirkimų objektas, todėl tai ne jų kompetencija. Bet likusi be vadovo ji jau kalba kitaip – vakar gavome jų raštą, kurį drąsiai galiu pavadinti teisiniu niekalu. Žinoma, teismui skųsime, bet, suprasdamas proceso ilgumą, iliuzijų neturiu“, – įraše apgailestauja R. Šimašius.

Sostinės meras negailėjo emocingų kritikos strėlių valdantiesiems.

„Kas akivaizdu? Ši valstiečių chunta veikia prieš Lietuvos interesus, prieš Lietuvos miestų ir miestelių norą augti, prieš sportuojančių vaikų svajones. Tai yra Lietuvą griaunanti valdžia, besiremianti politiniu dviveidiškumu, savo asmeniniais ir rinkimų interesais. Jie galvojo, kad įkąs Vilniui, bet tokiais veiksmais pažemino visą Lietuvą. Kol tokie žmonės bus valdžioje, apie šalies progresą ir geresnį gyvenimą galime pamiršti“, – rašoma paskelbtame įraše.

„Vilnius per 700 metų istoriją pergyveno karus, marus, badus, pergyvens ir šį gėdingą valstiečių amarų sabotažą. Susitelksime dar labiau nei bet kada iki šiol“, – priduria R. Šimašius.

Alfa.lt primena, kad 2019 m. pabaigoje premjeras Saulius Skvernelis viešai pareiškė, kad Lietuvos nacionalinis stadionas bus ne sostinėje, o Kaune: „Bet kokiu atveju nacionalinį stadioną turėsime ne sostinėje, o Kaune. Tai yra faktas. O sostinės (stadionas – BNS) – viskas yra savivaldybės rankose“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Vilniaus miesto taryba buvo nutarusi nacionaliniam stadionui iš 2023 metų savivaldybės biudžeto numatyti 50,107 mln. eurų.

Privatus investuotojas bendrovė „Axis Industries“ planavo pastatyti ne mažiau kaip 15 tūkst. vietų futbolo stadioną, sporto muziejų. Stadionas turėjo būti tik dalis daugiafunkcio komplekso, su kuriuo kartu bus sukurta dar 15 sporto objektų – 1 IAAF reikalavimus atitinkanti lengvosios atletikos aikštė, o tai Vilniuje leis rengti tarptautinio lygio lengvosios atletikos varžybas, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Komplekse taip pat turėjo atsirasti 300 vietų vaikų darželis, kultūros ir ugdymo veiklų centas, biblioteka.

Įmonė projektą rengė kartu su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“, „Populous“ bei „Cloud architektai“. Koncesijos sutartis su privačiu investuotoju planuota sudaryti 25 metams.

Vilniaus miesto savivaldybė kurį laiką bylinėjosi su iš konkurso pašalinta įmone „Vilniaus nacionalinis stadionas“ (VNS), kuri skundė teismui savivaldybės sprendimą ją pašalinti iš konkurso, tačiau jos skundas nebuvo patenkintas.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png