R. Sikorskis sureagavo į prieštaringus popiežiaus žodžius

20180923-172013
Pasaulis
Popiežius Pranciškus. BNS/Fotobankas nuotr.
Stasys Gimbutis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Jeigu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išvestų savo kariuomenę iš Ukrainos teritorijos, derybų nebereikėtų. Tai sekmadienį pareiškė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radosławas Sikorskis, praneša portalas „rbc.ua“.

"O jeigu dėl pusiausvyros paskatintume Putiną turėti drąsos išvesti savo kariuomenę iš Ukrainos? Iš karto įsiviešpatautų taika, nebereikėtų derybų“, - parašė socialiniame tinkle X Lenkijos diplomatijos vadovas.

Kaip jau buvo pranešta, popiežius Pranciškus interviu Šveicarijos žiniasklaidai, kalbėdamas apie karą Ukrainoje, pareiškė: „Manau, kad stipresnis yra tas, kuris mato situaciją, galvoja apie žmones, turi drąsos iškelti baltą vėliavą ir veda derybas“.

Kaip pažymi portalas, Pranciškus ir anksčiau ne kartą ragino diplomatinėmis priemonėmis užbaigti Ukrainos ir Rusijos karą, tačiau šiuo atveju pirmą kartą iš esmės paragino Kyjivą pasiduoti.

Vatikano spaudos tarnybos vadovas Matteo Brunis pareiškė, kad popiežius turėjo omenyje ne Ukrainos kapituliaciją, o tik dialogą ir derybas.