R. Požėla: policijos pertvarka leistų įsteigti specialius, kovai su narkotikų platinimu skirtus padalinius

63e0c425ec69e20230206igphoto0432
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Gytis Pankūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla viliasi, kad policijos struktūrinė pertvarka leistų įsteigti specialius, kovai su narkotikų platinimu skirtus skyrius.

Apie tai policijos vadovas kalbėjo pirmadienį, po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda, kitų institucijų vadovais.
 
„Kodėl mes norime naujos savo teritorinės struktūros apygardų principu? Disponuojant galbūt daugiau pajėgų vienoje konkrečioje teritorijoje, mums leistų steigti papildomus specializuotus padalinius, tarme tarpe – ir kovai su narkotikų plitimu. (...) Tai leistų mums efektyviau, koncentruotai veikti ne tik į į pasekmes, bet ir į priežastis“, – žurnalistams sakė Renatas Požėla.
 
Jis teigė šiomis mintimis pasidalinęs ir susitikime su šalies vadovu, kitų institucijų atstovais, su kuriais buvo aptariamos priemonės kovai su narkotikų prekyba.
 
R. Požėla tvirtino, kad statistika rodo, jog šiemet tyrimų dėl narkotikų platinimo skaičius auga.
 
„Matyt, kad po šių metų galėsime konstatuoti, kad turime naują registruoto nusikalstamumo „pyragą“, kuomet apie 10 procentų nusikaltimų bus susiję su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta“, – dėstė policijos generalinis komisaras.
 
Jis tikino, kad į Lietuvą narkotikai atkeliauja sausuma, vandenimis, oru, siuntomis.
 
Policijos duomenimis, praėjusiais metais registruota 150 nepilnamečių, įtariamų padarius nusikalstamas veikas, susijusias su disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir jų kontrabanda. Per 8 šių metų mėnesius registruoti 75 tokie atvejai.
 
ELTA primena, kad Seimas po pateikimo pritarė Vidarus reikalų ministerijos (VRM) teikiamam Policijos įstatymo pakeitimų paketui.
 
VRM teikiamais įstatymo projektais siūloma reorganizuoti policijos veiklą – palikti tik 5 apygardų vyriausiuosius komisariatus (Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus), o Policijos departamento pavadinimą keisti į „Lietuvos policiją“. Papildomai būtų steigiami keturi policijos komisariatai – Marijampolės m., Tauragės raj., Utenos raj. ir Alytaus m. ir raj. savivaldybių teritorijai prižiūrėti.
 
Taip pat siūloma Viešojos saugumą tarnybą (VST) integruoti į policijos struktūras, paliekant tarnybai atskiro juridinio asmens statusą. Tarnybos savininko teises ir pareigas įgyvendintų policijos generalinis komisaras.
 
Pokyčius numatoma įgyvendinti etapais – nuostatos, susijusios su VST integravimu į policijos sistemą įsigaliotų nuo 2024 m. kovo 1 d., o administraciniai pokyčiais policijoje – nuo 2024 m. liepos 1 d.