R. Požėla: identifikuota 15 elektroninių paštų, iš kurių buvo siųsti grasinimai ugdymo įstaigoms

651a781214bc5_20231002ppel57451002
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta 15 „Gmail“ elektroninių paštų, iš kurių ugdymo įstaigoms buvo siunčiami grasinimai susprogdinimais.

„Identifikuota 15 elektroninių paštų „Gmail“, iš kurių siunčiami grasinimai. Nustatyta, kad elektroninių laiškų siuntėjai aktyviai dalyvauja „Telegram“ kanaluose sukurtose rusakalbėse, prorusiškose grupėse ir kursto (...) tokius grasinimus“, – antradienį Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) surengtoje spaudos konferencijoje sakė R. Požėla.

„Turime (identifikavę – ELTA) konkrečius „Telegram“ kanalus „Pribaltiski, „Riga gamer administratorius“, „Pibaltiski front“, – informavo jis.

Antradienį švietimo, ugdymo įstaigos gavo virš 1000 pranešimų su grasinimais susprogdinti, pirmadienio naktį, anot policijos, tokių laiškų sulaukta apie 1,5 tūkst., o praėjusį penktadienį – apie 900.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, teigia, kad didžioji dalis grasinančių laiškų parašyta rusų kalba. Anot jo, laiškų su grasinimais siuntimas yra organizuota kibernetinė ataka, kurie siekiama sutrikdyti specialiųjų tarnybų darbą ir sukelti paniką visuomenėje.

Valstybės institucijos teigia, kad platinami grasinantys pranešimai šalies ugdymo įstaigoms yra tikslinga ir koordinuota ataka.