R.Meilutytės rekordas nenustebino jos varžovės B.Pilato: „Ir mano rekordui kyla grėsmė“

Lietuva
Rūta Meilutytė (dešinėje) ir Benedetta Pilato. Twitter/FINA nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Melburne (Australija) vykstančiame 16-ajame FINA pasaulio plaukimo čempionato trumpame (25 m ilgio) baseine pusfinalyje šeštadienį Rūta Meilutytė pagerino pasaulio rekordą. Šiandien finale kartu plauksianti lietuvės varžovė italė Benedetta Pilato savo šalies žiniasklaidai pažymėjo, kad rekordinis lietuvės plaukimas jos nenustebino.

Lietuvė Rūta Meilutytė dar kartą įrodė, kad yra čempioniško charakterio. Nesėkmę 100 m plaukime greitai pamiršusi lietuvė 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje šeštadienį pagerino pasaulio rekordą, finišuodama 0.19 s greičiau nei ankstesnis rekordas – 28.37. Tokioje distancijoje toks skirtumas yra didelis. Ankstesnis pasaulio rekordas nuo 2018 m. priklausė jamaikietei Aliai Atkinson (28.56).

„Dabar esu euforijoje. Esu ypač laiminga“, – po plaukimo kalbėjo Rūta Meilutytė.

Už pagerintą pasaulio rekordą lietuvei atiteko 25 tūkst. JAV dolerių premija. Pernai čempionate Abu Dabyje už rekordus buvo skiriamos dvigubai didesnės premijos (50 tūkst. JAV dolerių).

Sekmadienį finale kartu plauksianti italė Benedetta Pilato savo šalies žiniasklaidai pažymėjo, kad toks lietuvės pasirodymas nenustebino. „Aš to ir laukiau. Pasaulio taurės etapuose Rūta buvo labai arti rekordo ir įrodė, kad gali tai padaryti. Rūta yra tikra čempionė. Manau, kad ir mano rekordui ilgame baseine kils grėsmė. Šiame čempionate nesu geriausios formos, bet net jei ir būčiau, toks laikas man nepasiekiamas“, – teigė varžovė.

Italė yra užfiksavusi pasaulio rekordą 50 m plaukime krūtine olimpiniame (50 m ilgio) baseine. Pernai ji nuotolį įveikė per 29.30 s. Rūtos Meilutytės geriausias laikas ilgame baseine, pasiektas šių metų Europos čempionate, yra 29.44 s.

Moterų 50 m plaukimo krūtine finalas – šiandien, sekmadienį, 10.49 val. Lietuvos laiku.