R.Meilutytė triumfavo 50 m krūtine finalo rungtyje

Lietuva

Rūta Meilutytė – pasaulio čempionė 50 m krūtine rungtyje. Twitter

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT

254283

Melburne besibaigiančiame pasaulio plaukimo čempionate (25 m baseine) Rūta Meilutytė užtikrintai triumfavo 50 krūtine rungtyje, pralenkusi artimiausią varžovę 0.59 sekundėmis.

Lietuvė finale finišavo per 28,50 sek. Antroje vietoje atplaukusi PAR plaukikė Lara van Niekerk atsiliko 0.59 sekundės dalimis. Trečioje vietoje liko amerikietė Lilly King (29.11). Italijos plaukikė Benedetta Pilato užėmė tik septintąją vietą. Šiai sportininkei priklauso 50 m krūtine rekordas olimpiniame 50 m baseine.

Pusfinalyje šeštadienį Rūta Meilutytė pagerino pasaulio rekordą – 28.37 sek.

Sportininkė šį sezoną 50 m krūtine rungtyje neturėjo lygių tiek trumpajame, tiek olimpiniame baseine. Pasaulio čempione 50 m baseine lietuvė tapo Budapešte, po to laimėjo Europos čempionate Romoje (ilgas baseinas), rudenį pralenkė varžoves visuose trijuose pasaulio taurės etapuose (25 m baseinas).

Auksas pasaulio čempionatuose 25 m baseine 50 m rungtyje Rūtai Meilutytei jau trečiasis karjeroje. Pirmasis medalis iškovotas 2012 m., po dviejų metų titulas apgintas. 2018 m. iškovotas sidabras.

Už pergalę sportininkė gavo 12 tūkst. JAV dolerių čekį, už pagerintą pasaulio rekordą – 25 tūkst. JAV dolerių.