PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Birželio 20 d. 11:36

R. Karbauskis dėl ministrų kabineto turi pastabų – korupcijos skandaluose įklimpusi ne tik M. Navickienė

Lietuva

Ramūnas Karbauskis. ELTA nuotr.

Pranešimas spaudaiŠaltinis: Pranešimas spaudai


305751

Aiškėjant vis daugiau detalių dėl buvusios konservatorių ministrės Monikos Navickienės šeimos ryšių, Ramūnas Karbauskis sako, kad Prezidentui yra apie ką pagalvoti – ministro pareigos neturi būti deleguojamos nei vienam asmeniui, kuris minimas korupcijos kontekste.

Ramūno Karbauskio teigimu, artimiausi Prezidento Gitano Nausėdos veiksmai parodys, ar neliečiamiesiems vėl pavyks „sausiems“ išlipti iš eilinio korupcijos skandalo, kas vyko pastaruosius ketverius metus.

„Visgi tikiuosi, kas Prezidentas aiškiai sudėlios visus taškus, kalbėdamas su I. Šimonyte dėl naujos sudėties Vyriausybės ir naujų pareigų. Prezidentas turi galimybę grąžinti visuomenės pasitikėjimą valstybe. Manau, kad žmonės turi gauti labai aiškią žinią, jog atėjo laikas kitokiai politikai – be korupcijos, kokia jiems ir buvo žadėta. Todėl Prezidentas, atleidęs konservatorių ministrę M. Navickienę, dėl sąsajų su už finansinius nusikaltimus teista aplinka, turėtų imtis neatidėliotinų sprendimų, kad šalies Vyriausybėje neliktų ir kitų, politinės korupcijos skandaluose minimų, politikų“, – teigia R. Karbauskis. Jis primena, jog:

- konservatoriaus Dainiaus Kreivio dėl „Ignitis“ privatizavimo ir naudos iš akcijų nedeklaravimo;

- konservatorės finansų ministrės Gintarės Skaistės ir liberalų kultūros ministro Simono Kairio, įsivėlusių į „čekiukų“ skandalą;

- „laisvietės“ Aušrinės Armonaitės, kurios artimi draugai užėmė svarbias pareigas valstybės įmonėse;

- konservatorės Agnės Bilotaitės dėl „auksinių“ namelių pabėgėliams, kurie valstybei kainavo kelis kartus brangiau, nei siūloma rinkoje;

- krašto apsaugos sistemoje iki šiol tvyro korupcijos rizika, apie kurią kalbėjo atsistatydinęs ministras Arvydas Anušauskas, „MG Baltic“ korupcinės bylos šešėlio neatsikratė ir naujasis ministras Laurynas Kasčiūnas;

- aplinkos ministro liberalo Simono Gentvilo, kuris ne kartą buvo patekęs į STT akiratį, buvo kaltinamas pataikavimu medienos pramonės lobistams;

- Gabrieliaus Landsbergio, kuris būdamas konservatorių partijos vadovu, Seime rūpinosi savo šeimos verslo gerove – abejotini ryšiai su pensijų fondais, beveik už dyką iš jų gautas sklypas prestižiniame Vilniaus rajone. Gabrielius Landsbergis buvo minimas ir politinės korupcijos byloje, kuomet susitikinėjo su daug ir didelių interesų turinčio kito verslo vienu iš vadovų.

„Aš labai tikiuosi, kad Prezidentas netoleruos politinės korupcijos Vyriausybėje ir Seime, taip pat nelaimins kandidatu į Europos Komisijos komisarus partijos, kuri klimpsta korupcijos skandaluose, vadovo, kas reikštų, kad ne tik Lietuvai, bet ir Europos Komisijai būtų padaryta reputacinė žala. Susikompromitavusi, skandalų krečiama valdančiųjų Vyriausybė ir Seimo dauguma prarado bet kokią moralinę teisę teikti savo kandidatūrą į Europos komisaro poziciją“, – sako jis.

Pasak jo, nuslėptas ministrės skrydis ir pramogos Dubajuje už nežinia kieno pinigus, sąsajos su asmenimis, keliančiais riziką Lietuvos nacionaliniam saugumui, pralošti nacionalinio stadiono milijonai ir kitos politinės korupcijos apraiškos – konservatorių valdžios kasdienybė.

„Ir nesvarbu, kam jie vadovauja – ar savivaldybei, ar valstybės institucijoms – visur lenda ne tik amorali politika, bet ir galimai nusikalstamos veikos“, – sako Ramūnas Karbauskis.

#KARBAUSKIS#MINISTRAI#KORUPCIJA#SKANDALAS#ALFA_POLITIKA+