R. Cottinghamas: žiaurumu pagarsėjęs maniakas, mėsinėjęs moteris ir nupjaudavęs joms galvas

Pasaulis
Youtube.com stopkadras
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius

1972-ųjų gegužės rytą 21-erių Mary Beth Heinz kūnas buvo rastas plūduriuojantis veidu žemyn purviname Long Ailendo upelyje. Skrodimas parodė, kad ji buvo pasmaugta. Po trijų mėnesių tame pačiame upelyje buvo rastas Laverne Moye, 23 metų dviejų vaikų motinos, kūnas. Ji taip pat buvo pasmaugta. 1973-iųjų liepos mėnesį Sheilos Heiman vyras grįžo į namus Long Ailende ir rado ją žiauriai nužudytą. Poros vaikai tuo metu buvo vasaros stovykloje.Praėjus penkiems mėnesiams, aštuoniolikmetė Maria Emerita Rosado Nieves buvo rasta negyva tankiais želdiniais apaugusiame Jones Byčo rajone. Ji buvo dar viena paslaptingo smaugiko auka.

Penkis dešimtmečius visos šios nužudymų bylos buvo neišspręstos. Ir tik po pusės amžiaus paaiškėjo, kad už visas šias mirtis atsakingas maniakas, dėl savo unikalaus modus operandi laikomas vienu sadistiškiausių serijinių žudikų Amerikos istorijoje.

Šio žmogžudžio, sadisto ir prievartautojo vardas – Richardas Francis Cottinghamas. 1967–1980 m. Niujorke ir Naujajame Džersyje jis nužudė mažiausiai 17 jaunų moterų ir mergaičių. Cottinghamas buvo pramintas Torso žudiku  ir Times aikštės žudiku, pagal aukų žalojimo būdą ir vietą,  kur aukas dažnai pasirinkdavo. Nuo 1980 m. jis kalinamas Naujojo Džersio kalėjimuose ir kalės keletą kartų iki gyvos galvos.

Gyveno įprastą gyvenimą

Cottinghamas gimė 1946-ųjų lapkričio 25 d. Bronkse, Niujorke. Jis buvo vyriausias iš keturių šeimos vaikų, po jo gimė dar trys seserys. 1948 m. Cottinghamo šeima persikėlė į Dumontą, 1956 m. į River Veilą. 1964 m. Cottinghamas baigė Pascack Valley vidurinę mokyklą Hilsdeilo mieste, Naujajame Džersyje.

Baigęs mokslus, Cottinghamas pradėjo dirbti „Metropolitan Life“ kompanijoje, kurios viceprezidentas buvo jo tėvas. Jis pradėjo darbą pašto skyriuje, o vėliau, baigęs informacinių technologijų kursus, tapo pagrindiniu kompiuterų operatoriumi. 1966 m. spalį Cottinghamas tapo Niujorko „Blue Cross“ asociacijos kompiuterių operatoriumi, kur dirbo iki pat 1980 m. – savo suėmimo.

1970 m. gegužės 3 d. Cottinghamas vedė. Su žmona jis susilaukė trijų vaikų – dviejų berniukų ir mergaitės. 

Ne kartą įkliuvo policijai, bet ne už nužudymus

Cottinghamas į policijos akiratį pakliuvo ne vieną kartą, tačiau už įvairius smulkius nusižengimus. Baisiausi jo nusikaltimai ilgai išliko neišaiškinti.

Pirmoji žudiko akistata su teisėsauga įvyko 1969 m. spalio 3 d. Tiesa, už nesunkų nusižengimą: jis buvo sučiuptas ir nuteistas už vairavimą išgėrus. Už tai jam skirta 50 JAV dolerių bauda. 

1972 m. rugpjūčio 21 d. Cottinghamas buvo apkaltintas ir nuteistas už vagystę universalinėje parduotuvėje Naujajame Džersyje. Jam vėl reikėjo sumokėti sumokėti 50 dolerių baudą arba atlikti dešimties dienų arešto bausmę. Nusikaltėlis susimokėjo baudą.

1973 m. rugsėjo 4 d. Cottinghamas buvo suimtas Niujorke dėl apiplėšimo ir seksualinės prievartos, remiantis vienos prostitutės ir jos sutenerės skundu. Tačiau pradėjusi nagrinėti bylą nukentėjusi prostitutė dingo ir į teisminį procesą nebeatvyko, todėl byla buvo nutraukta. 

Žudė nuo jaunystės

Pirmąją teisėsaugos įrodytą žmogžudystę serijinis žudikas įvykdė būdamas 20 metų, nors jis pats teigė pradėjęs žudyti dar būdamas paauglys. 1967 m. spalio 28 d. Naujajame Džersyje jis pasmaugė Nancy Schiava Vogel, 29 metų ištekėjusią dviejų vaikų motiną.

Jos nuogas kūnas priekyje surištomis rankomis buvo rastas spalio 31 d., po antklode ant jai priklausiusio automobilio keleivio sėdynės. Paskutinį kartą artimieji ją matė prieš tris dienas, kai jauna moteris išėjo iš namų pasakiusi, jog ketina žaisti bingo su draugais. Žmogžudystė liko neišaiškinta, kol 2010 m. rugpjūtį Cottinghamas pats prisipažino kaltu.

1968 m. vasario 15 d. Cottinghamas nužudė savo antrąją teisėsaugai žinomą auką. Negrįžus namo iš prekybos centro Niujorke, 23 metų Diane Cusick buvo rasta išprievartauta, žiauriai sumušta ir pasmaugta ant galinės savo automobilio sėdynės. Automobilis su lavonu stovėjo visai šalia prekybos centro. Cottinghamui ši žmogžudystė buvo inkriminuota tik 2022 m. birželio mėnesį.

Nuo 2014 m. Cottinghamas konfidencialiai prisipažino detektyvui Robertui Anzilotti dėl trijų paauglių nužudymo 1968 ir 1969 metais.

Jauniausia auka – 13 metų

Jacalyn Harp, 13 metų, 1968 m. liepos 17 d. atsitiktinai pateko į žudiko pasalą, kai  vakare ėjo namo iš mokyklos grupės treniruotės Midland parke, Naujajame Džersyje. Ji pasmaugta odiniu savo krepšio dirželiu;

18 metų Irene Blase, kuri dingo 1969 m. balandžio 7 d. Naujajame Džersyje, buvo rasta veidu žemyn vandenyje upėje, pasmaugta viela, virvele arba grandinėle. Mergina nebuvo nuogai išrengta.

15 metų Denise Falasca pagrobta 1969 m. liepos 14 d. Emersone, Naujajame Džersyje, eidama į draugo namus ir kitą rytą rasta gretimame mieste, prie šalia kelio esančių kapinių. Paauglė taip pat buvo pasmaugta.

Bergeno apygardos prokuratūra išimties tvarka baigė bylas ir pripažino Cottinghamą kaltu dėl šių itin jaunų merginų nužudymo, tačiau keletą metų slėpė tai nuo visuomenės. 

2022 m. rugpjūčio mėnesį, susitarę dėl baudžiamojo persekiojimo, Roklando apygardos pareigūnai Niujorko valstijoje patvirtino ir priėmė Cottinghamo prisipažinimą nužudžius 26 metų Lorraine McGraw, kuri buvo žiauriai sumušta ir nužudyta 1970 m. kovo 1 dieną.

2022 m. gruodį Cottinghamas buvo nuteistas už Diane Cusick nužudymą 1968 m. ir oficialiai prisipažino, kad 1972–1973 m. Long Ailende, Niujorke, nužudė dar keturias moteris: Mary Beth Heinz, Laverne Moye, Sheila Heiman ir Maria Emerita Rosado Nieves.

2021 m. balandį Cottinghamas prisipažino dėl neišspręstų 1974 m. rugpjūčio 9–11 d. 16 metų Lorraine Marie Kelly ir 17 metų Mary Ann Pryor dvigubo pagrobimo, išžaginimo ir paskandinimo. 

Prisipažinimą iš maniako išpešė detektyvas Anzilotti likus kelioms vos kelioms savaitėms iki išėjimo į pensiją. Šis detektyvas praleido 15 metų apklausdamas Cottinghamą, siekdamas prisipažinimo, dėl kurio bendras žudiko aukų skaičius  padidėjo iki 11. Tačiau tai nebuvo pabaiga. 

Kankino, nupjovė galvas, rankas ir krūtis

1977 m. gruodžio 15 d. rentgeno technikės Maryann Carr (26 m.) kūnas buvo rastas motelio automobilių stovėjimo aikštelėje Naujajame Džersyje. Jos kūnas buvo su siaubingais sumušimais,  tačiau policija nesiejo žmogžudystės su Cottinghamu.

Ant M. Carr riešų ir kulkšnių buvo žymių, rodančių, kad ji buvo surakinta antrankiais, o aplink burną rasta lipnios juostos pėdsakų. Ant kūno matėsi daugybė smulkių įpjovimų ir įkandimo žymių. 

1979 m. gruodžio 2 d. ugniagesiai Niujorke sureagavo į iškvietimą motelyje netoli Times aikštės. Motelio kambaryje jie aptiko 22 metų prostitutės Deedeh Goodarzi ir maždaug 16 metų merginos, kurios tapatybė taip ir liko nenustatyta, lavonus.

Abiejų moterų rankos ir galvos buvo nupjautos, o kūnai apipilti degiu skysčiu ir padegti. Dingusios kūno dalys (galvos ir rankos) taip niekada ir nebuvo rastos.

2009 m. interviu Cottinghamas prisipažino įvykdęs šias žmogžudystes ir tvirtino, kad nukirto aukoms galvas ir rankas, kad jų niekas negalėtų atpažinti.
1980 m. gegužės 5 d. motelio šeimininkė aptiko 19-metės Valerie Ann Street kūną. Aukos rankos buvo tvirtai surakintos antrankiais už nugaros, o policija vėliau ant jų rado piršto atspaudą, kuris, kaip išaiškėjo tyrimo metu, buvo Cottinghamo.

Įdomu tai, kad tai buvo vienintelis kartas, kai maniakas paliko savo piršto atspaudą. Visose kitose nusikaltimo vietose jokių jo pėdsakų nerasta.  Nužudyta mergina buvo sumušta, o ant lūpų aptikta lipnios juostos pėdsakų. Ant jos krūtų rasta daug negilių įpjovimų, rodančių kankinimą. Nustatyta, kad V. A. Street  mirė nuo uždusimo. Vėliau ši žmogžudystė buvo susieta su Maryann Carr nužudymu 1977 m., jos kūnas rastas to paties motelio automobilių stovėjimo aikštelėje.

1980 m. gegužės 15 d. Jean Reyner buvo pasmaugta ir jai perpjauta gerklė istoriniame Niujorko Sevilijos viešbutyje. Cottinghamas nupjovė aukos krūtis ir  sudėjo ant lovos galvūgalio, o prieš palikdamas nusikaltimo vietą padegė čiužinį, ant kurio gulėjo kūnas.

Ankstų 1980 m. gegužės 22-osios rytą Cottinghamas pasiėmė 18-metę prostitutę Leslie Ann O'Dell. Ji sutiko pasimylėti už pinigus. Jie atvyko į tą patį motelį, kur prieš 17 dienų po lova rastas Valerie Street kūnas. 

Cottinghamas pasiūlė atlikti prostitutei masažą ir ji apsivertė ant pilvo. Tuomet žudikas išsitraukė peilį, pridėjo prie merginos gerklės ir surakino ją antrankiais. 

Jis pradėjo kankinti savo auką, vos nenukando jai vieno spenelio. Tačiau žudikui nepavyko užčiaupti kankinamos merginos, jos šauksmai buvo tokie garsūs, kad motelio darbuotojai iškvietė policiją ir nuskubėjo į kambarį reikalaudami, kad Cottinghamas atidarytų duris. 

Žudiką sulaikė atvykę policijos pareigūnai. Su savimi jis turėjo antrankius, peilį, receptinių raminamųjų. Jo auka šį kartą liko gyva. Vėliau ji liudijo prieš sociopatą teisme.

Po suėmimo policija užrakintame kambaryje ir Cottinghamo automobilio bagažinėje rado asmeninių daiktų, kurie priklausė jo aukoms.

Devintojo dešimtmečio pradžioje Cottinghamas buvo nuteistas už penkias žmogžudystes. Šiandien žinoma, kad jis įvykdė mažiausiai 17. Visą likusį gyvenimą šis maniakas praleis už grotų ir bausmės nebus atlikęs net po mirties, mat yra nuteistas kalėti keletą kartų iki gyvos galvos.