PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2018 m. Rugpjūčio 29 d. 15:37

Puniškių žygis dviračiais – Lietuvos šimtmečiui

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


50302

Su šūkiu „Pažink savo kraštą!“ šiais jubiliejiniais metais startuoja daug įvairių projektų, skatinančių domėjimąsi savo krašto istorija, kultūra, gamta, žmonėmis. Puniškiai taip pat aktyviai palaiko šią iniciatyvą.

20180825-130034-1024x607-26800.jpg

Rugpjūčio 25 dieną asociacija „Panemunės dzūkai“, bendruomeninis šeimų klubas ir Alytaus rajono kultūros centro Punios skyrius organizavo žygį dviračiais aplink Nemuno kilpą. Nepaisant apniukusios dienos, į žygį susiruošė nemažas būrelis puniškių maršrutu Punia–Vėžiongirė–Nemajūnai–Šaltinėnai–Siponys–Siponių atodanga. Pirmas sustojimas buvo Nemajūnuose prie Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios. Ši bažnyčia – vienintelis originalus medinės neogotikos kūrinys Lietuvoje. Altorių puošia garsaus šio krašto dailininko N. Silvanavičiaus paveikslas „Šventieji Petras ir Povilas“. Bažnyčioje galima pasigėrėti ir unikaliu XIX a. tautodailės kūriniu – kilimu, surištu iš 64 jaunamarčių juostų.

Nemajūnų kapinių koplytėlėje palaidotas 19 a. lenkų gydytojas, keliautojas ir rašytojas S. Moravskis, savo kelionių įspūdžius aprašęs leidinyje „Nuo Merkinės iki Kauno“. Kapinaitėse ilsisi ir žymus veterinarijos gydytojas E. Nonevičius, mokęs vietinius gyventojus ūkininkauti, rodęs pavyzdžiu savo ūkį.

Nuo Nemajūnų pasukome Siponių atodangos link. Pravažiavome senuosius Šaltinėnų ir Siponių kaimus, susiformavusius po valakų reformos, pasukome keliuku prie Nemuno kranto, nuo kurio geriausiai matosi Siponių atodanga. Jos aukštis – 35 m., ilgis – 600 m. 1997 m. atodanga paskelbta geologiniu gamtos paminklu.

Lietus nesiliovė, tad reikėjo skubėti namo. Nors grįžome visi šlapi, tačiau puikios nuotaikos – nuvažiavome beveik 40 kilometrų ir nepavargome, nes asociacijos „Panemunės dzūkai“ dviračiai labai patogūs ir tvirti. Pasidžiaugėme apsukę beveik visą Nemuno kilpą ir vieningai sutarėme, kad kartais nepelnytai pamirštame savo kraštą ir nevertiname jo grožio. Šis žygis buvo puikus ir tikrai ne paskutinis.

Alytaus r. sav. kultūros centro Punios skyriaus kultūrinio darbo organizatorė Laimutė Žūsinienė