PSO: iki katastrofos Gazos Ruože liko para

20181001_185451-1
Pasaulis
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) regiono vadovas pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė, kad Gazos Rruože vandens, elektros ir degalų liko tik vienai parai.

Jei pagalba nebus įleista į apgultą teritoriją, gydytojams teks rengti mirties liudijimus savo pacientams, interviu AFP sakė PSO Viduržemio jūros regiono rytų padalinio direktorius Ahmedas al Mandhari (Ahmedas Mandharis).

Pirmadienį sukako 10 dienų, kai Izraelis, keršydamas už spalio 7 dieną Gazos Ruožą valdančių „Hamas“ kovotojų surengtą išpuolį, per kurį Izraelyje žuvo 1 400 žmonių, daugiausia civilių, nepaliaujamai smūgiuoja taikiniams palestiniečių anklave.

Pasak A. al Mandhari, Gazos Ruožas artėja prie tikros katastrofos.

„Hamas“ kontroliuojama sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad šioje teritorijoje žuvo apie 2 750 žmonių, 9 700 buvo sužeisti, o JT duomenimis, milijonas žmonių buvo priversti palikti savo namus.

Elektros tiekimo sutrikimai gali suparalyžiuoti gyvybės palaikymo sistemas – nuo jūros vandens gėlinimo įrenginių iki maisto produktų šaldymo ir ligoninių inkubatorių.

Vietos gyventojai teigia, kad beveik neįmanoma atlikti net kasdienių funkcijų – nueiti į tualetą, nusiprausti po dušu ir išsiskalbti drabužius.

Kadangi gelbėtojai yra itin užimti, gydytojai dirba visą parą, o vietos labai trūksta, negalima tinkamai pasirūpinti nukentėjusiais, sakė A. al Mandhari.

Pasak jo, dėl perpildymo paralyžiuotos ligoninės, kuriose intensyviosios priežiūros skyriai, operacinės, skubios pagalbos tarnybos ir kiti skyriai atsidūrė ties žlugimo riba.

Izraelio energetikos ministras Israelis Katzas (Israelis Kacas) sekmadienį pranešė, kad vandens tiekimas į pietinę Gazos Ruožo dalį buvo atnaujintas, praėjus savaitei po to, kai Izraelis paskelbė visišką anklavo apsiaustį ir nutraukė vandens, elektros ir degalų tiekimą į teritoriją, kurioje nori sutriuškinti „Hamas“.

Jungtinių Tautų žmogaus teisių vadovas pareiškė, kad tarptautinė teisė draudžia atimti iš civilių gyventojų išgyvenimui būtinas reikmes.

U. von der Leyen: ES atidarys humanitarinės pagalbos oro koridorių į Gazos Ruožą

Europos Sąjunga atidarys humanitarinį oro koridorių į Gazos Ruožą per Egiptą, o pirmieji skrydžiai turėtų įvykti šią savaitę, pirmadienį paskelbė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen).

„Palestiniečiams Gazos Ruože reikia humanitarinės pagalbos ir paramos. Todėl (...) pradedame ES humanitarinės pagalbos oro tilto į Gazos Ruožą per Egiptą projektą. Pirmieji du skrydžiai įvyks šią savaitę“, – sakė U. von der Leyen spaudos konferencijoje Albanijos sostinėje Tiranoje, kur ji dalyvavo regioniniame Balkanų aukščiausiojo lygio susitikime.