PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2017 m. Birželio 17 d. 17:40

Psichikos centrams linkima geresnės veiklos

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


7053

Narystė Pasaulinės sveikatos organizacijos Sveikatą stiprinančių regionų tinklo veikloje padėjo Kauno regionui gyvendinti gerų iniciatyvų, tačiau pastebėta, kad kai kuriose srityse reikėtų pasitempti.

Viena iš tokių sričių, anot Kauno rajono mero Valerijaus Makūno, - psichikos sveikata ir ją prižiūrintys centrai, kurie tinkamai neatlieka savo misijos. Tai konstatavo į pasitarimą Kauno rajono savivaldybėje susirinkę aštuonių regiono savivaldybių atstovai.

Diskusiją pradėjusi Kauno rajono savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė pamėgino išryškinti svarbiausias problemas. Tai - menkas finansavimas, neišvystytas paslaugų tinklas, visuomenės nepakantumas psichikos ligoniams, nepakankamas atsakingų institucijų bendradarbiavimas.

Pasak rajono mero patarėjo Edmundo Mališausko, renginio dalyviai sutarė, kad svarbu kuo anksčiau stiprinti psichikos sveikatą. Reikia įgyvendinti daugiau prevencinių priemonių, plėsti paslaugų spektrą, imtis reformų, kurios padėtų šalinti sveikatos apsaugos sistemos spragas.

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Antanas Goštautas skyrė daug dėmesio savižudybių tyrimams. Jis tvirtino, kad savižudybės labai priklauso nuo gyvenimo kokybės. Ir vardijo priežastis, kurios šį reiškinį skatina - tai skurdas, nedarbas, stresas, krizės šeimose, alkoholio bei narkotikų vartojimas, darbo ir poilsio režimo nesilaikymas, fizinė sveikatos būklė, agresijos, prievartos skleidimas žiniasklaidoje.

Profesorius tyrinėjo Kauno rajono vyresniųjų klasių mokinių polinkį savižudybėms ir pastebėjo, kad jis akivaizdžiai mažėja. „Neabejoju, kad tai susiję su gerėjančia gyvenimo kokybe“, - kalbėjo A. Goštautas.

Visuomeninis Kauno rajono mero patarėjas Romualdas Žekas tvirtino, kad psichikos centrai yra inertiški ir neatlieka savo misijos. Dar blogesnė situacija su vaikų psichikos sveikatos priežiūra, nes labai trūksta vaikų psichiatrų.

ELTA