Prokuroras prašo skirti intensyvią priežiūrą su nepilnamete aptiktam, už vaikų tvirkinimą teisiamam vyrui

Kaunas
Stopkadras/BNS Fotobanko nuotr. koliažas
Gytis Pankūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Šią savaitę policijai gavus pranešimą apie tai, kad už vaikų tvirkinimą teisiamas Algimantas Ulvidas pastebėtas su 16-mete, prokuratūra paskelbė, kad teismo bus prašoma sugriežtinti šiam asmeniui taikomą kardomąją priemonę, tai yra skirti am intensyvią priežiūrą.

Teisėsaugos duomenimis, vasario 20 d. Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate gautas pranešimas, kad 18 val. 33 min. Kaune, Pramonės prospekte, pastebėtas automobilis „Ford“, kurio vairuotojas A. Ulvidas atvyko į degalinę kartu su nepilnamete (gim. 2007 m.).

Kaip skelbė DELFI, šį vyrą pastebėjo ir atpažino praeivis. Jis smogė A. Ulvidui į veidą, su nepilnamete į degalinę atvažiavęs vyras buvo uždarytas degalinės patalpose iki kol atvyko policija. Vėliau internete pasidalinta vaizdo įrašu, kuriame rodoma, kaip A. Ulvidas stovi sukruvinta nosimi degalinės patalpose.

Kaip pranešė prokuratūra, dėl A. Ulvido, kuris yra šiuo metu teisiamas dėl jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimo, prokuroras kreipėsi į Kauno apylinkės teismą su prašymu minėtam vyrui sugriežtinti kardomąją priemonę, paskiriant jam intensyvią priežiūrą.

„Remiantis naujausiais duomenis, akivaizdu, kad kaltinamasis A. Ulvidas pažeidė jam paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti, o būtent šios kardomosios priemonės sąlygą, uždraudžiančią bendrauti su 16 metų nesulaukusiomis mergaitėmis. 

Prašyme pakeisti kardomąją priemonę prokuroras atkreipė dėmesį ir į tai, kad ši kardomoji priemonė buvo atnaujinta Kauno apylinkės teisme prieš 10 dienų iki paminėto įvykio vasario 20 d. ir A. Ulvidas buvo apie tai informuotas“, – teigiama prokuratūros pranešime spaudai. 

Prokuroras, prašydamas pakeisti A. Ulvidui kardomąją priemonę, tai yra numatyti intensyvią priežiūrą, prašo nustatyti, kad vyras kiekvieną dieną, laikotarpiu nuo 6 val. iki 21 val. privalėtų būti namuose, kad negalėtų lankytis prie mokyklų, gimnazijų ir kitų ugdymo įstaigų.

„Kadangi A. Ulvidas motyvuoja, kad nesugeba atskirti mergaičių amžiaus ir negali nuspręsti ar jos jam sako savo tikrą amžių, prokuroras taip pat prašo nustatyti draudimą A. Ulvidui bendrauti ar ieškoti ryšių su nepilnametėmis (iki 18 m. amžiaus) mergaitėmis“, – teigiama prokuratūros pranešime.

Anot prokuratūros, A. Ulvidui inkriminuojamos veikos nėra priskiriamos sunkiems nusikaltimams ir nėra įtrauktos į suėmimo skyrimo pagrindus, todėl šiam asmeniui tiesiog nėra galimybės paskirti griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo.

Teisėsauga primena, kad balandžio 3 dieną teismas skelbs nuosprendį A. Ulvido byloje. Tyrimui vadovaujantis prokuroras teismo prašė skirti jam subendrintą bausmę pagal 4 epizodus prieš 5 mergaites (dėl jaunesnio negu 16 metų asmens tvirtinimo), paskiriant 2 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir, skelbiant nuosprendį, asmenį suimti teismo salėje. 

Taip pat skaitykite: Kaune su nepilnamete užkluptam iškrypėliui surengtas linčo teismas