Prokurorai: po Rusijos atsitraukimo Chersone rastos keturios kankinimo vietos

Prokurorai: po Rusijos atsitraukimo Chersone rastos keturios kankinimo vietos
Pasaulis
Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukraina pirmadienį pranešė, kad Chersono mieste nustatė keturias vietas, kuriose Rusijos pajėgos kankino belaisvius prieš Maskvai anksčiau šį mėnesį išvedant karius iš šio pietinėje šalies dalyje esančio miesto.

Generalinė prokuratūra pareiškime nurodė, kad pareigūnai rado ir patikrino „keturias patalpas“, kur Rusijos kariai „neteisėtai kalino žmones ir žiauriai juos kankino“.

Nuo Rusijos kariuomenės atsitraukimo lapkričio 11-ąją, po aštuonis mėnesius trukusios miesto okupacijos, Kyjivas kaltina Maskvos pajėgas vykdžius „siaubingo“ masto nusikaltimus.

Rusijos pajėgos Chersono sulaikymo centruose ir vienoje policijos nuovadoje įsteigė „pseudoteisėsaugos agentūras“, sakoma Generalinės prokuratūros pareiškime.

Jame nurodoma, kad buvo rasta guminių policininko lazdų, medinė lazda, kaitinamoji lempa ir „prietaisas, kuriuo okupantai kankindavo civilius elektra“.

„Teisėsaugos pareigūnai toliau renka įrodymus“ apie Rusijos kariškių nusikaltimus, sakoma pareiškime.

Jame priduriama, kad Rusijos valdžia taip pat paliko šių vietų administravimą patvirtinančių dokumentų.

Praėjusią savaitę Ukrainos ombudsmenas Dmytro Lubynecas kankinimų mastą Chersone pavadino „tiesiog siaubingu“.

Praėjusią savaitę naujienų agentūra AFP kalbėjosi su Chersono gyventoju, papasakojusiu, kad jis kelias savaites buvo sulaikytas ir kad Rusijos bei prorusiškos pajėgos jį mušė ir kankino elektrošoku.