Prokuratūra nutraukė tyrimą dėl galimai netinkamos pareigūnų reakcijos į dviejų jaunuolių mirtimi pasibaigusį konfliktą

643fe4a2078f720230419zged099
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniaus apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl policijos pareigūnų reakcijos į dviejų jaunuolių mirtimi Vilniuje pasibaigusį konfliktą, pranešė prokuratūra. Nustatyta, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikalstamo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, gegužę pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl įtarto policijos pareigūnų netinkamo tarnybos pareigų atlikimo nutrauktas. Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas siekiant nustatyti, ar sostinės policijos pareigūnai galėjo netinkamai reaguoti į balandžio mėnesį gautą iškvietimą dėl galimo smurto artimoje aplinkoje Vilniuje, Architektų gatvėje esančiame bute. Vėliau šiame bute buvo rasti moters ir vyro kūnai.

Anot prokuratūros, sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą prokuroras priėmė konstatavęs, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Tyrimo duomenimis, į iškvietimą atvykę pareigūnai apie 20 minučių beldėsi ir skambino į buto duris, pranešinėjo, kad atvyko policija, įspėjo, jog gali būti išlaužtos buto durys, tačiau durų niekas neatidarė, bute buvo tyla, jokių šauksmų nebuvo. Atvykę policijos pareigūnai įvykio vietoje tiesiogiai negirdėjo, jog bute vyktų konfliktas, grumtynės ar asmuo prašytųsi pagalbos.

„Pareigūnai vadovavosi Policijos įstatymo nuostatomis, jog prievarta naudojama tik būtinais atvejais ir vadovaujantis jos panaudojimo proporcingumo principu. Įvertinęs tyrimo metu gautus duomenis prokuroras konstatavo, kad įvykio vietoje buvę policijos pareigūnai pagal tuo metu buvusias aplinkybes negalėjo numatyti, kad bute esantiems asmenims yra kilęs realus pavojus jų gyvybei arba buvo galimai padaryta nusikalstama veika, t. y. nenustatyta pareigūnų veiksmuose nusikalstamo pasitikėjimo arba nusikalstamo nerūpestingumo, todėl baudžiamoji atsakomybė pareigūnų atžvilgiu negali būti taikoma“, – teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkta medžiaga bus perduota Policijos departamentui ir Bendrajam pagalbos centrui (BPC), kad būtų sprendžiama dėl tarnybinio patikrinimo atlikimo ir atitinkamai įvertinti jų darbuotojų veiksmai dirbant su pranešimu apie galimą smurtą artimoje aplinkoje Vilniuje, Architektų gatvėje.

Prokuroro nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui.

Policijos duomenimis, balandžio 19 d. apie 13 val. 50 min. Vilniuje, Architektų gatvėje, bute, rasti mirusių moters (gim. 2003 m.) ir vyro (gim. 2001 m.) kūnai.

Pirminiais duomenimis, vyras mirtinai sužalojo draugę, po to mirtinai susižalojo pats.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis Eltai patvirtino, kad anksčiau policija yra gavusi minėtos poros kaimynų pranešimus apie galimą smurtą, triukšmą. Pasak policijos atstovo, pastaruoju metu tokio pobūdžio pranešimas gautas vasarį ir galimo nužudymo išvakarėse, balandžio 18 d.

Pasak BPC, susipažinus su informacinės sistemos duomenimis nustatyta, kad skambutis iš Architektų gatvės buvo gautas 19.52 val. Į jį atsiliepusi pareigūnė išsiaiškino įvykio vietos adresą, kitas svarbias aplinkybes, parengė ir perdavė policijai pranešimą apie pagalbos poreikį įvykio vietoje.

„Pranešime nurodyta, kad kaimynę muša vyras, galimai yra mažamečių vaikų, pranešėja girdi pagalbos šauksmus. Atsižvelgdama į aplinkybes, operatorė įvykį priskyrė Smurto artimoje aplinkoje įvykių tipui“, – teigiama BPC pranešime spaudai.

BPC tuo metu skelbė, kad vertinant visą surinktą informaciją, nustatyta, jog į skambutį atsiliepusi BPC operatorė savo pareigas atliko tinkamai.