PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Rugsėjo 18 d. 17:09

Prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl smurto Vilniaus mokykloje prieš nepilnametį

Vilnius

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


278327

Prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl, kaip įtarta, Vilniaus mokykloje prieš nepilnametį vykdyto smurto, patyčių ir seksualinio pobūdžio veiksmų.

Kaip pirmadienį pranešė prokuratūra, tyrimas nutrauktas konstatavus, kad visi įvykių dalyviai, tuomet vienos klasės mokiniai, buvo trylikos metų ir dar nebuvo sulaukę tokio amžiaus, nuo kurio jie atsakytų pagal baudžiamuosius įstatymus.

„Nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą nurodoma, jog įvertinus įvykių situaciją, kontekstą, negalima konstatuoti, jog mokinių veiksmai pasiekė ir nusikaltimų sudėčiai būdingą pavojingumo laipsnį“, – nurodoma pranešime.

Kaip gegužės pradžioje pranešė TV3 naujienų portalas, viešojoje erdvėje pasklido vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip berniukas apstumdo nepilnametį, kitiems vaikams stebint numauna jam kelnes ir į užpakalį jėga įkiša plastikinį butelį.

Vaizdo įraše matyti, kaip kiti vaikai iš tokių veiksmų juokiasi, kiti susiima už galvos.

Anot prokuratūros, tyrimo metu buvo apklaustas nukentėjęs mažametis, kiti nepilnamečiai liudytojai, asmenys, galėję suteikti reikšmingos informacijos, atlikti kiti proceso veiksmai, išnagrinėti tyrimo metu gauti duomenys.

Pasak pranešimo, už nusikaltimus, dėl kurių buvo atliekamas šis ikiteisminis tyrimas, atsako tik tie asmenys, kuriems nusikaltimo padarymo metu buvo suėję 14 metų, tuo tarpu visi įvykių dalyviai nebuvo sulaukę tokio amžiaus, kad būtų galima taikyti baudžiamąją atsakomybę.

Ikiteisminio tyrimo metu prokuratūra kreipėsi į Vilniaus savivaldybę dėl mokyklos administracijos veiksmų įvertinimo, informuota Valstybinė vaiko teisių apsaugos tarnyba, kuri pradėjo atvejų vadybą, incidentuose dalyvavusiems mokiniams buvo teikiama psichologinė pagalba.

Mokykloje buvo atliktas tarnybinis patikrinimas, siekiant įvertinti ir išspręsti mokykloje kylančius smurto atvejus ir patyčių problemą. Mokyklos vadovai įpareigoti užtikrinti patyčių prevencijos priemones, kelti pedagogų kvalifikaciją mokinių emocinės sveikatos ir socialinio ugdymo srityse, taip pat imtis veiksmų, kad patyčių ir smurto atvejai mokykloje nesikartotų.