Prokuratūra apskundė nuosprendį 15-metės nužudymo byloje, siekia griežtesnių bausmių

e0891368dcc78fd9abeb7f187b36f5459736366f
Šiauliai
A. Rutkausko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Šiaulių apygardos prokuratūra pateikė skundą Lietuvos apeliaciniam teismui dėl žemesnės instancijos teismo nuosprendžio itin žiauraus penkiolikmetės nužudymo byloje, prašo jaunuoliams griežtesnių bausmių.

Prokuratūra mano, kad pirmos instancijos teismas nuteistiesiems nepagrįstai paskyrė per švelnias bausmes, mažesnes už Baudžiamajame kodekse numatytas maksimalias.

Lapkričio 8 dieną Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kaltais itin žiauriai nužudžius merginą Šiauliuose pripažino tris jaunuolius ir skyrė jiems 8, 15 ir 16 metų laisvės atėmimo.

2007 metais gimusiai I. Z. prokuratūra už nužudymą prašo skirti 10 metų laisvės atėmimo – tai griežčiausia bausmė, kokią Lietuvoje galima skirti nepilnamečiam asmeniui. Teismas nepilnametei skyrė aštuonerius metus nelaisvės.

23 metų Edvinas Braziulis kalės 16 metų, o Osvaldas Žvirgždas – 15 metų. Prokuratūra vaikinus prašo įkalinti 20-čiai metų. 

Tuo metu O. Žvirgždo brolis Edvinas Žvirgždas, kuris buvo kaltintas nepranešimu apie nusikaltimą, išteisintas. Už nepranešimą apie nusikaltimą neatsako tą nusikaltimą padariusio asmens artimieji giminaičiai ir šeimos nariai.

Teismas mano, kad nuosprendžiu paskirtos laisvės atėmimo bausmės pasieks savo tikslą.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikiusi prokurorė Jūratė Tamašauskienė apeliaciniu skundu prašo E. Žvirgždą pripažinti kaltu dėl nusikaltimo slėpimo ir už tai skirti devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams.

Apeliaciniame skunde prokurorė nurodo, kad 2022 metų liepos 4-osios vakarą nuteistieji pasikvietė pažįstamą paauglę atvykti į Žvirgždų butą, kuriame ją mirtinai sužalojo. Jaunuoliai nusikaltimą bandė nuslėpti, išnešdami nužudytosios kūną ir padėdami jį prie konteinerių.

Pasak prokurorės, išteisintas E. Žvirgždas turi būti pripažintas kaltu, nes slėpė itin žiauriai nužudyto žmogaus kūną veikdamas sąmoningai, nežinodamas apie tai, jog nusikaltimo padaryme dalyvavo ir jo brolis O. Žvirgždas.