Prokuratūra apskundė į šulinį savo vaikus įmetusio A. Bero paleidimą iš ligoninės

Prokuratūra apskundė į šulinį savo vaikus įmetusio A. Bero paleidimą iš ligoninės
Kėdainiai
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Prokuratūra apskundė teismo nutartį paleisti iš ligoninės du mažamečius vaikus šulinyje pražudžiusį kėdainiškį Aurelijų Berą, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

Prokuratūros nuomone, teismo nutartis stacionarinį stebėjimą Rokiškio psichiatrijos ligoninėje šiam asmeniui pakeisti į ambulatorinį stebėjimą pirminės psichikos sveikatos priežiūros sąlygomis yra nepagrįsta.

Ketvirtadienį Panevėžio apygardos teismui pateiktame apeliaciniame skunde prokurorė Irena Pšalgauskienė prašo panaikinti lapkričio 30 dienos Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų nutartį. 

Pirmos instancijos teismas, išnagrinėjęs Rokiškio psichiatrijos ligoninės teikimą, nutarė griežtesnę medicininio poveikio priemonę A. Berui pakeisti švelnesne – vietoje stacionarinio stebėjimo minėtoje ligoninėje jam taikyti ambulatorinį stebėjimą, vyrui lankantis Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre.

A. Beru rūpintis įsipareigojo jo giminaitė, kuri teismo posėdyje nedalyvavo.

Išnagrinėjusi Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjo nutartyje išdėstytus argumentus, prokurorė apeliaciniame skunde prašo A. Berą toliau laikyti Rokiškio psichiatrijos ligoninėje.

Prokuratūros nuomone, pirmos instancijos teismas neįvertino vyro socialinio pavojingumo kriterijaus jam tęsiant gydymą ambulatorinėmis sąlygomis, jo giminaitės galimybių juo rūpintis.

2016 metų sausio 2-ąją, naktį iš penktadienio į šeštadienį, Kėdainių rajone esančiame Saviečių kaime 1979 metais gimęs A. Beras smurtaudamas privertė iš namų pabėgti savo sugyventinę, o du iš keturių savo vaikų – dvimetį berniuką ir keturių mėnesių mergaitę – įtariama, įmetė į kieme esantį šulinį. Vaikai per kelias minutes žuvo paskendę ir sušalę.

Tuomet atlikus ekspertizę, vyrui buvo diagnozuota sunki depresija, jis buvo gydomas antidepresantais, su juo buvo sudėtinga užmegzti kontaktą. Ekspertizės išvadose taip pat buvo nurodyta, jog vyrui reikalingas priverčiamųjų medicinos priemonių taikymas, rekomenduojamas stacionarus stebėjimas specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje griežto stebėjimo sąlygomis.

Teigta, jog psichikos liga vyrui išsivystė nuo ilgalaikio alkoholio vartojimo.

Pareigūnams įtarimų dėl A.Bero psichinės būklės kilo jį sulaikius: areštinėje uždarytas vyras elgėsi neadekvačiai, jo duodami parodymai buvo nenuoseklūs ir nelogiški.