PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2018 m. Birželio 19 d. 16:22

Projektas „Pažinkime gimtojo krašto paukščius“

Utena

Ramunės Kapliukienės, Stasio Keraičio, Gretos Vasiljevaitės nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


42180

Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena. 5–III g klasių mokiniai, klasių vadovai, mokytojai susiruošė prie Birvėtos tvenkinių stebėti paukščių. Ryte mokiniai susirinko mokykloje, buvo supažindinti su saugaus elgesio taisyklėmis ir išvyko prie tvenkinių.


Foto galerija:

dscf0252d-37297.jpg
imgp9191d-37301.jpg

UAB „Birvėtos tvenkiniai“ žuvininkas Vykintas Brukštus papasakojo apie pagrindinę bendrovės veiklą – tvenkininę žuvininkystę, kaip bendrovė vykdo įprastinės bei ekologinės žuvininkystės veiklą, kur laikomasi specialių sąlygų, būdingų tik ekologinei gamybai. Įsteigto Birvėtos biosferos poligono tikslas – išsaugoti Birvėtos žuvininkystės tvenkinių, Dysnos ir Birvėtos upių slėnių šlapžemių ekosistemą, ypač siekiant išlaikyti gulbes giesmininkes, švygždas, griežles, gaidukus, mažųjų kirų populiacijos bei baltakakčių žąsų sankaupas sezoninių migracijų metu.

Daug įdomios informacijos apie paukščius pateikė Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos gamtos skyriaus vedėjas Tautgirdas Masiulis. Mokiniams buvo išdalinti žiūronai, paaiškinta, kaip jais taisyklingai naudotis. Kiekvienas mokinys turėjo užduočių lapą su įvairiais klausimais apie stebimus paukščius, jiems būdingus požymius, paukščių reikšmę gamtai ir žmogui ir kt. bei visos išvykos metu juos pildė. Iš kiekvienos klasės trys geriausiai atlikę užduotis mokiniai kitiems mokslo metams gaus įvertinimus.

Išvykos metu einant prie tvenkinių ir naudojantis žinynu buvo mokomasi atpažinti paukščius, juos stebėti. Čia teko matyti stambiausią Lietuvoje perintį plėšrųjį paukštį – jūrinį erelį. Taip pat mokiniai stebėjo kormoranų, pilkųjų žąsų būrius, pilkąsias gerves, garnius ir daug kitų įdomių paukščių. Stebint, klausantis pasakojimo apie paukščius teko įveikti nemažą atstumą, bet išvyka buvo įdomi ir įsimintina. Juk ne kasdien galime pamatyti tokias įdomias paukščių rūšis.

Ekskursijos pabaigoje, iš anksto suderinus su Tverečiaus pasienio užkardos vadu, Jaunųjų pasieniečių būrelio vadovas Andrejus Matvėjevas visiems norintiems leido įkopti į stebėjimo bokštą Galalaukiuose, pasidairyti po vaizdingas apylinkes ir netgi žvilgterėti per specialią vaizdo kamerą, ką gi gali matyti pasieniečiai.

Biologijos mokytojas Kęstutis Vaitkevičius