PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Gruodžio 2 d. 15:57

Projektas jaunoms šeimoms sulaukė Trakų rajone gyvenančių tėvelių dėmesio

Trakai

EtapliusŠaltinis: Trakų rajono savivaldybė


332064

Pusę metų jaunos Trakų rajone gyvenančios šeimos, kurios laukiasi ar jau augina vaikus iki 3 metų, galėjo gilinti savo žinias, tobulėti kaip tėvai ir naudotis psichologine pagalba – vyko projektas „Veikime kartu“, kurį vykdė „Mano šeimos akademija“. Projekto veiklas finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, prie projekto prisidėjo Trakų rajono savivaldybės administracija, Socialinės paramos skyrius bei Pedagoginė psichologinė tarnyba.

Projektas pasiūlė įvairių veiklų, kurios padėjo pasirengti būsimai tėvystei, o susilaukus vaikelio – turėti praktinių ir psichoemocinių kompetencijų. Tai įvairių specialistų individualios konsultacijos, inovatyvūs mokymai bei praktiniai seminarai. Dalis pasiūlytų veiklų buvo naujovės Lietuvoje. Didelio dėmesio sulaukė programa „Kantrybės ašaros“, per kurią tėvai sužinojo apie varginantį „Purpurinį kūdikio verksmo laikotarpį“ bei išmoko, kaip priimti verkiantį kūdikį.

Ši programa visiška naujovė, ją Trakų rajono gyventojai galėjo išbandyti pirmieji. Inovatyvūs mokymai, naudojant kūdikio simuliatorius, suteikė galimybę įgyti išskirtinės, reikšmingos tėvystės patirties ir pažinti kūdikio kasdienybę iš arti. Ši tema neatsiejama nuo itin aktualios temos – sukrėsto kūdikio/vaiko sindromo. Kartais negalėdami nuraminti verksmo tėvai per stipriai sūpuoja ar purto mažylį, kad jis nusiramintų. Tad šių užsiėmimų metu šeimos praktiškai išbandė, kokie judesiai vis dėlto gali būti pavojingi mažyliui.

Projektas įtraukė ir vyrus, jie turėjo unikalią galimybę praktiškai patirti, kas yra nėštumas, pajausti fizinius ir gyvenimo pokyčius, pasitelkiant nėščiosios pilvo simuliatorių. Tokios patirtys šeimoje labai reikalingos, kad būsimieji tėvai geriau suprastų vienas kito nuotaikas ir būsenas.
Buvo nepalikti nuošalyje ir tėveliai, kurie augina vaikučius iki 3 metų. Jie sulaukė išskirtinio dėmesio. Kol tėvai sprendė kylančius sunkumus, jų vaikučiais tuo metu rūpinosi profesionalios vaikų priežiūros specialistės.

Šeimų įsitraukimas patvirtino projekto tikslingumą – ugdyti savarankišką ir konstruktyviai funkcionuojančią šeimą, kurios narių santykiai pagrįsti žiniomis, savitarpio pagalba, pagarba bei atsakomybe. Projektas bus tęsiamas ir kitais metais.

#TRAKAI#RAJONAS#ŠEIMA#TĖVAI#VAIKAI
#PROJEKTAS