Projektas „Be sienų: teatras vaikams ir jaunimui“ atkeliauja į Šiaulius

Projektas „Be sienų: teatras vaikams ir jaunimui“ atkeliauja į Šiaulius
Šiauliai
Lauros Vansevičienės nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Jau sausio 20–25 d. Menų spaustuvė kartu su norvegų partneriais „Assitej Norge“ ir „Davvi – Centre for Performing Arts“ pradeda projekto „Be sienų: teatras vaikams ir jaunimui“ kelionę po Lietuvą su šiuolaikinių lietuviškų ir norvegiškų spektaklių vaikams ir jaunimui programa bei edukacinėmis veiklomis. Spektakliai ir edukacijos – nemokami.

„Norėtųsi pasidžiaugti, kad tarp jau sukurtų spektaklių šio projekto programoje – ir naujas bendras Menų spaustuvės ir norvegų partnerio „Davvi“ darbas, spektaklis gimnazistams „Building a Tent“. Šis spektaklis unikalus, laužantis stereotipus apie profesionalumą scenoje, kurtas 6 tarptautinių rezidencijų Norvegijoje ir Lietuvoje metu, o tarp kūrėjų – Norvegijos scenos menų profesionalai bei pirmą kartą scenoje kuriančios dvi šeimos – mamos ir jų sūnūs. Spektaklio tema ypač aktuali šiuolaikinėje visuomenėje. Jame kalbama apie įsiklausymą, artimą ryšį, bendrystę“, –
pasakoja projekto organizatorė, Menų spaustuvės vadovė Jolita Balandytė.

 

Projektu siekiama šalies regionus supažindinti su šiuolaikine, daugeliui gal vis dar neįprasta teatro vaikams ir jaunimui estetika ir įvairove.

Sausio 24 d. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre bus galima išvysti spektaklį „Building a Tent“. Šiame spektaklyje sutinkame du paauglius berniukus ir jų motinas – visi stipriai įsitraukę į savo pačių projektų statybas. Šis pasirodymas tinkamas 14–18 metų jaunimui.

Sausio 25 d. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre bus galima išvysti norvegų spektaklį „UNI“.

 

Spektaklyje „UNI“ sutinkame tris vyrus, atliekančius humoristinį, nuostabiai tikrovišką akrobatinį numerį. Tai sielos paieškomis užsiimanti trijulė, kuri, pasitelkusi natūralumą, tyrinėja intymias, pirmines ir socialines išraiškas. Šis pasirodymas tinkamas 10–14 metų vaikams.

Sausio 23 d. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre bus galima išvysti ir kūdikiams skirtą spektaklį „Neregėtas pasaulis“.

Naujausias „Dansemos“ interaktyvus šokio spektaklis „Neregėtas pasaulis“ yra kupinas įvairiausių judesių, spalvų ir paviršių, žadinančių mažylių pojūčius ir ugdančių jų gebėjimą pastebėti detales, iš detalių jungti visumą ir kūrybiškai reaguoti į šokėjų siūlomas idėjas. Šis pasirodymas tinkamas 6–18 mėnesių kūdikiams.

Projekto „Be sienų: teatras vaikams ir jaunimui“ metu vyks ne tik spektakliai, bet ir edukacinės veiklos. Daugiau informacijos: Menų spaustuvė (www.menuspaustuve.lt).

Pranešimas spaudai