Prognozuojama, kad tymų atvejų daugės, o besiskiepijančių skaičius mažėja

nuotrauka
Lietuva
Asociatyvi ELTOS nuotr.
Martyna Pikelytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, per praėjusius metus sumažėjo nuo tymų besiskiepijančių vaikų. Specialistų teigimu, turint nepakankamą skaičių pasiskiepijusių, tymai yra nevaldomi.

Pasak NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Daivos Razmuvienės, praėjusiais metais buvo pasiekta 85,72 proc. pasiskpiejijusių septynmečių vaikų.

„Praėjusiais metais sumažėjo besiskiepijančių nuo tymų,  pilnai nėra net 86 proc. Su tokiu procentu (pasiskiepijusių – ELTA) tymai yra nevaldomi“, – ketvirtadienį žurnalistams Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) teigė D. Razmuvienė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, nuo 2005 m. septymečių vaikų skiepijimo nuo tymų, epideminio parotito ir raudoniukės apimtys krito 9,2 proc.

Pasak D. Razmuvienės, prognozės rodo, kad sergančiųjų tymais skaičius per ateinančius metus augs visoje Europoje. Tymais sergantis asmuo gali užkrėsti iki 18 nesergančiųjų aplinkinių.

Ji akcentavo, kad pagrindine priežastimi atžalas skiepyti atsisakantys tėvai įvardija baimę dėl šalutinių poveikių. Tačiau, pabrėžia ji, kiekvieną nepageidaujamą reakciją gydytojai privalo registruoti.

„Nepageidaujamos reakcijos yra registruojamos, praėjusiais metais registruota 90 (vaikų ir suaugusiųjų), iš jų tik 7 yra po tymų, raudoniukės, epideminio parotito“, – kalbėjo D. Razmuvienė.

Specialistė priminė, kad suaugusieji taip pat gali būti skiepijami nuo tymų. Ji pabrėžė, kad kontaktą su šia liga sergantieji yra skiepijami nemokamai.