Profsąjunga: nepadidinus Migracijos departamento biudžeto darbuotojai išeis masiškai

20220307ZGED0488
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Jūratė Skėrytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kitąmet reikšmingai nepadidinus Migracijos departamento finansavimo, iš jo kitąmet masiškai išeis darbuotojai, teigia profesinės sąjungos atstovas.

„Darbuotojai laukia, jeigu nebus (atlyginimų) padidinimo iki vidutinio darbo užmokesčio – nes darbuotojai turi aukštąjį išsilavinimą, moka kalbas, jie gali susirasti darbą kitur – prasidės darbuotojų išėjimas“, – trečiadienį per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdį sakė profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininko pavaduotojas Ričardas Garuolis.

„Masiškai išeis darbuotojai kitąmet. Mes jumis nebepasitikime, nes neduodate ir tų pinigų, kuriuos žadate“, – darbuotojų poziciją įvardijo jis.

Šiemet įsigaliojus Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimams departamente  įsteigtos 25 naujos pareigybės, tačiau papildomų lėšų joms išlaikyti neskirta.

Profsąjungos atstovo teigimu, per pastaruosius kelerius metus darbo krūvis Migracijos departamento tarnautojams išaugo trigubai, o 83 proc. darbuotojų gauna mažiau nei 1 tūkst. eurų į rankas. 

„Darbuotojai nebesusidoroja su tuo darbo krūviu“, – teigė R. Garuolis.

„Darbuotojų kaita yra didžiulė – 36 proc., įstaiga yra ties savo funkcionavimo riba“, – tvirtino profesinės sąjungos atstovas.

Ir R. Garuolis, ir Migracijos departamento profesinės sąjungos pirmininkė Rūta Gerikienė sakė, kad kitąmet planuojamas papildomas 1,6 mln. eurų finansavimas darbo užmokesčiui yra nepakankamas.

„Mūsų pagrindinis darbas yra su užsieniečiais. Reikėtų daugiau investuoti į mūsų saugumą ir į Migracijos departamente dirbančius darbuotojus. (...) Labai gaila, kad taip nekreipiama dėmesio į tokią svarbią instituciją“, – teigė ji.

Pasak R. Garuolio, kitąmet algas Migracijos departamento darbuotojams reikia didinti ne 15 proc., o 30 proc., kad jie pasiektų šalies darbo užmokesčio vidurkį.

Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė patvirtino, jog mažiausias darbo užmokestis atskaičius mokesčius šiuo metu įstaigoje siekia 731 eurą.

„Atlyginimų kėlimas išlieka vienu iš Migracijos departamento strateginių tikslų“, – tvirtino ji.

Direktorė pripažino, kad šiemet atlyginimai darbuotojams praktiškai neaugo, todėl sunku žmones išlaikyti, kenčia departamento veiklos kokybė.

Ji pasidžiaugė, kad su Vidaus reikalų ministerija pavyko sutarti, jog kitais metais darbuotojams atlyginimai kiltų 15 procentų. 

Kita vertus, direktorė pripažino, kad papildomai 1,6 mln. eurų skyrus darbo užmokesčiui didinti, kitoms išlaidoms liks maždaug milijonas.

„Tikimės, kad žiema nebus šalta ir išgyvensime“, – svarstė E. Gudzinskaitė.

Vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas atkreipė dėmesį, kad svarstant 2024 metų biudžeto projektą atsižvelgta į 93 proc. šios įstaigos poreikių.

Pasak jo, kitose Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiose įstaigose kitąmet planuojamas atlyginimų augimas iki 10 proc., o Migracijos departamente – 15 procentų.

„Siūlau pačioje įstaigoje pasižiūrėti ir galbūt susidėlioti prioritetus kitaip“, – sakė jis.

Seimo NSGK pritarė profsąjungų siūlymui 2024 metais Migracijos departamento darbuotojų darbo užmokesčiui papildomai skirti 3,3 mln. eurų.

Šių metų Migracijos departamento biudžetas yra 14,3 mln. eurų, iš jų 11 mln. skirta darbo užmokesčiui. Pagal šiuo metu svarstomą projektą, kitąmet įstaiga gautų 15 mln. 374 tūkst. eurų.