Sužinokite, ar taisyklingai plaunate savo plaukus

Sužinokite, ar taisyklingai plaunate savo plaukus
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kirpėjas paaiškino, kodėl didelė klaida yra turėti griežtą plaukų plovimo rutiną.

Per dažnas plaukų plovimas – kenksmingas jų grožiui

Galvojant apie pagrindines plaukų plovimo klaidas pirmiausiai galvojame apie prastai išskalautą šampūną ar netinkamą jų džiovinimą. Visgi, plaukų priežiūros saloną Londone atidaręs verslininkas sako, kad šios problemos nėra tokios reikšmingos.

Tikroji problema – per dažnas plaukų plovimas. Per dažnai naudojamas šampūnas gali panaikinti plaukų išskiriamus riebalus, kurie gyvybiškai svarbūs jų sveikatai. Esant per mažam riebalų kiekiui – jūsų plaukai silpsta ir ima lūžinėti.

Plaukų priežiūros specialistas Rikas Waltersas teigia, kad dėl šios klaidos kalti žmonės, kurie vadovaujasi griežta plaukų plovimo rutina.

„Neįtikėtina, kiek mano klienčių turi labai griežtą plaukų plovimo grafiką. Pavyzdžiui, dauguma jų plaukus plauna kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį, jos visiškai nepaiso jokių ženklų ir plauna juos neatsižvelgdamos į to poreikį“, – įžvalgomis dalijosi Rikas Waltersas.

Paradoksalu, tačiau būtent per dažnas galvos plovimas ir skatina skalpą išskirti dar daugiau natūralaus riebalo. Dažniausiai taip nutinka, kai naudojame netinkamus šampūnus arba per daug plaukų kondicionieriaus, kurio vėliau tinkamai neišplauname iš savo plaukų.

Ekspertas sako, kad prieš plaukų plovimą būtina apgalvoti visus faktorius, nes sveiki plaukai įprastai yra plaunami rečiau.

„Atsižvelkite į savo gyvenimo būdą: sportą, mankštą, oro sąlygas – karštį ir šaltį bei apgalvokite, kur šiandien lankėtės. Turite atsikratyti įpročio plauti plaukus pagal grafiką ir daryti tai, kai tikrai reikia“, – tęsė specialistas.

Rikas Waltersas pastebėjo, kad gyvenantys kaime ar pajūryje dažnai turi puresnius plaukus nei tie, kurie gyvena užterštuose ir neįprastai šiltuose didmiesčiuose.  

Netinkamai naudojamas plaukų kondicionierius

Plaukų priežiūros specialistas sukritikavo ir kondicionieriaus naudojimo įpročius. Visuomenėje įprasta, kad nuo plaukų nuskalavus šampūną iškart dedamas kondicionierius, tačiau toks jo naudojimas – klaidingas.

„Nėra nieko blogiau už įprotį bereikalingai eikvoti plaukų kondicionierių ant šlapių plaukų. Pirmiausiai plaukus išplauname šampūnu, tada juos nusausiname rankšluosčiu ir tik tada dedame plaukų kondicionierių“, – patarė ekspertas.   

Ilgi plaukai gali sulaikyti didžiulį kiekį vandens, todėl kondicionierius automatiškai yra atskiedžiamas. Rikas Waltersas sako, kad po plaukų nusausinimo rankšluosčiu užteptas kondicionierius turėtų būti paliekamas ant plauko dar bent dvejoms minutėms, o vėliau nuskalaujamas.