Profesiniam mokymui skirta papildomos 500 valstybės finansuojamų vietų

Profesiniam mokymui skirta papildomos 500 valstybės finansuojamų vietų
Vilnius
ŠMM nuotr.
Reporteris Austėja Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Profesiniam mokymui skirta papildomos 500 valstybės finansuojamų vietų, nusprendė Vyriausybė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teigimu, toks sprendimas priimtas siekiant patenkinti išaugusį susidomėjimą profesiniu mokymu tarp stojančiųjų paklausiose srityse, kuriose akivaizdus kvalifikuotų darbuotojų poreikis.

„Šiuo sprendimu dar pusei tūkstančio stojančiųjų sudarysime galimybę valstybės lėšomis įgyti rinkoje paklausias profesines kvalifikacijas inžinerijos ir inžinerinių profesijų, sveikatos priežiūros ir socialinės gerovės, transporto paslaugų, statybos ir kituose sektoriuose“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Kaip pranešė ministerija, Vyriausybei pritarus valstybės finansuojamas vietas profesinio mokymo įstaigose šiemet galės gauti dar 518 asmenų. Padidintas preliminarus 2020 metų priėmimo planas siekia 21 tūkst. 128, ankstesniame plane į profesinio mokymo įstaigas buvo numatyta priimti 20 tūkst. 610 asmenų.

Papildomos valstybės finansuojamos vietos atiteks šioms sritims: inžinerijos ir inžinerinių profesijų (80), informacijos ir ryšio technologijų (80), architektūros ir statybos (80), sveikatos priežiūros ir socialinės gerovės (158), transporto paslaugų (80), žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės (20), didmeninės ir mažmeninės prekybos bei variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto (20).

Ministerijos teigimu, priėmimas į profesinio mokymo įstaigas šiemet sulaukė itin didelio stojančiųjų dėmesio: siekiantieji įgyti profesinį išsilavinimą sudarė 1,5 tūkst. daugiau sutarčių nei pernai: šiemet – 21,1 tūkst., pernai – 19,6 tūkstančio.

Pranešime teigiama, kad šiemetiniai rezultatai yra geriausi nuo 2017 metų, kai startavo bendrojo priėmimo į profesines mokyklas sistema, taip pat šiemet pirmą kartą pasiektas priėmimo į valstybės finansuojamas vietas planas.

Šiemet pirmą kartą sudaryta galimybe įgyti pirminių profesijos įgūdžių dar besimokant mokykloje pasinaudojo daugiau nei pusė tūkstančio gimnazistų.

Šiemet priėmimas į likusias laisvas vietas profesinio mokymo įstaigose vyksta iki gruodžio 20 dienos.

BNS