Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Nuo šiol VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro teikiamos paslaugos bus lengviau pasiekiamos ir prieinamos kiekvienam rajono gyventojui.
Naujos paslaugos buvo pristatytos spaudos konferencijos metu, kurioje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir aplinkos apsaugos komiteto narės Ona Šulcienė ir Vilma Šnurevičiūtė, savivaldybės gydytoja Ramunė Kabošienė, rajono žiniasklaidos atstovai. Nuotolines sveikatos priežiūros paslaugas bei naujas mobiliąsias medicinos punkto paslaugas gyventojams pristatė VšĮ Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė, direktorės pavaduotoja klinikiniam darbui Laima Juodeikienė bei kt. medikai.
Nuotolinė sveikatos priežiūros paslauga
Nuotolinė sveikatos priežiūros paslauga teikiama, pacientui nevykstant į pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigą.
Pacientai, norintys gauti nuotolinę šeimos gydytojo paslaugą, pirmiausia, atvykę pas savo šeimos gydytoją, turi parašyti prašymą ir gauti slaptažodį. Registruojantis dėl šios paslaugos, kuri bus suteikiama tą pačią dieną (iš anksto užsiregistruoti kol kas negalima), pacientas privalo paskambinti į poliklinikos registratūrą tel. (8347) 61434 darbo dienomis iki 11.30 val.
Paslauga – tik pateikusiems prašymą
Gydytojas, paskambinęs pacientui telefonu, pirmiausia paklaus, koks jo vardas, pavardė, koks jo spaltažodis. Laiko, kada pacientui gali paskambinti šeimos gydytojas, suplanuoti negalima, nes gydytojui pirmiausia yra suplanuotas priėmimo laikas su daugybe už durų laukiančių pacientų. Jei tuo metu, kai jam paskambins gydytojas, pacientas negalės kalbėti, jam bus paskambinta vėliau.
Vieną kartą gavęs nuotolinę paslaugą, pacientas kitą kartą dėl tos pačios priežasties privalo atvykti pas gydytoją.
Paslaugą galės suteikti ne visada
Pokalbio metu paaiškėjus, kad negalima įsitikinti paciento ar jo atstovo pateikiamų duomenų apie sveikatą tikrumu, negalima įvertinti paciento sveikatos būklės be apžiūros, prašoma paskirti vaistų ar medicinos priežiūros priemonių, kurių jis anksčiau nevartojo, pacientas susirgo ūmia liga ir pan., nuotolinė sveikatos priežiūros paslauga nebus teikiama, o pacientas registruojamas į konsultaciją įprasta tvarka.
Mobilusis medicinos punktas
Šiais metais gavus du naujus greitosios medicinos pagalbos automobilius, atsirado galimybė vieną automobilį skirti mobiliam medicinos punktui. Automobilyje yra elektrokardiografas, gliukometras, pulsoksimetras bei visos priemonės, reikalingos apžiūrėti pacientus ir paimti mėginius tyrimui.
Mobiliojo medicinos punkto tikslas – aplankyti tuos rajono gyventojus, kuriems sudėtinga nuvykti į artimiausią medicinos punktą, ir suteikti visas paslaugas, kurias jie gautų atvykę į gydymo įstaigą.
Mobilusis medicinos punktas praėjusią savaitę jau aplankė Pelėdnagių ambulatorijos teritorijoje gyvenančius pacientus, Sirutiškio, Tiskūnų bei Keleriškių medicinos punkto gyventojus.
Pirmieji išbandė pelėdnagiškiai
Pelėdnagių ambulatorija buvo pirmoji, išbandžiusi šią naujovę. Per dieną buvo aplankyta 17 pacientų, gyvenančių Pelėdnagių ambulatorijos teritorijoje. Kaip pasakojo Pelėdnagių ambulatorijos vyriausioji slaugos specialistė Svetlana Janeliūnienė, pirmiausia mobiliuoju medicinos punktu buvo vykstama pas tuos pacientus, kurie ambulatorijoje lankėsi prieš 5, 7 ar net 10 metų. Tai buvo daugiausia vyresnio amžiaus žmonės, kuriems sudėtinga nuvykti į artimiausią medicinos punktą.
Aplankyti gyventojai džiaugėsi mobiliojo medicinos punkto paslauga, ne vienas minėjo, kad nesinaudoja Beinaičių, Nociūnų medicinos punktų paslaugomis, nes iki jų neturi galimybės nuvykti. Teikiant mobiliasias gydymo paslaugas, labai svarbus bendradarbiavimas su seniūnijos socialiniais darbuotojais.
Vyks pagal numatytą grafiką
Kaip rodo patirtis, geriausiai mobilias medicinos punkto paslaugas teikti dviems medikams, kurių vienas bendrauja su pacientu, o kitas fiksuoja nusiskudimus ar aprašo teikiamas paslaugas, be to, vienam slaugytojui važinėti po atokius kaimus gali būti ir nelabai saugu. S. Janeliūnienė pastebėjo, kad nemaža bėda kaimuose – palaidi šunys. Apie kitą apsilankymą pas gyventojus bus pranešta skelbimuose prie parduotuvės.
Ateityje mobilusis medicinos punktas su paženklintu automobiliu „Medicininė pagalba“ vyks pagal numatytą grafiką, apie kurį rajono gyventojai bus informuoti pagal galimybes.