PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2025 m. Vasario 25 d. 08:51

Pristatyti pakaunėje pasiekti įtraukiojo ugdymo rezultatai

Kaunas

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Kauno rajono savivaldybė


346657

Penktadienį Garliavos Jonučių progimnazijoje Kauno rajono savivaldybė organizavo konferenciją „Tūkstantmečio mokykla – įtraukiojo ugdymo keliu“, kurioje buvo pristatyti pakaunėje pasiekti įtraukiojo ugdymo srities rezultatai.

Dalyvauja 4 mokyklos

„Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM) programa siekiama mažinti atotrūkius tarp savivaldybių ir tarp skirtingų tos pačios savivaldybės mokyklų, atnaujinti ir sustiprinti jau veikiančias mokyklas, kad visi vaikai turėtų geriausias sąlygas mokytis, nesvarbu, kokioje aplinkoje jie auga.

Kauno rajone veikia daugiau nei 60 ugdymo įstaigų, o programoje dalyvauja 4: Domeikavos, Raudondvario ir VšĮ VDU Ugnės Karvelis gimnazijos bei Garliavos Jonučių progimnazija. Tai didžiausios mokinių skaičiumi pakaunės ugdymo įstaigos.

TŪM programa finansuojama iš Europos socialinio fondo agentūros lėšų. Kauno rajono savivaldybė programai įgyvendinti gaus 7,25 mln. eurų.

Įtraukiojo ugdymo srityje numatytos veiklos nukreiptos į mokyklų infrastruktūros gerinimą, erdvių, skirtų įtraukiajam ugdymui, kūrimą, jų aprūpinimą įranga ir priemonėmis, mokyklos darbuotojų kompetencijų tobulinimą, priemonių, padedančių vertinti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių asmeninę pažangą, švietimo pagalbos paslaugų efektyvumą, parengimą, metodikos vadovams, pedagogams ir pagalbos mokiniui specialistams.

Baigė priestato statybas

Didžiausia TŪM projekto lėšų suma – 2,86 mln. eurų – buvo skirta VDU Ugnės Karvelis gimnazijos priestato statybai. Iš viso statybos ir patalpų įrengimo darbams skirta daugiau kaip 9,6 mln. eurų, iš jų 6,7 mln. eurų prisidėjo pati savivaldybė.

Pastačius priestatą sudarytos kokybiškos sąlygos įvairių ugdymosi poreikių turintiems mokiniams ugdyti. Įrengtas naujas specialiojo pedagogo kabinetas, aprūpintas baldais ir reikalingomis mokymo ir metodinėmis priemonėmis.

Garliavos Jonučių progimnazijoje atnaujinta renginių salė, įrengta „Sėkmės laboratorija“. Ši bendradarbiavimo patalpa, skirta specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių ir kitų mokinių bendroms veikloms, leidžiančioms mokiniams padėti vienas kitam. Taip pat progimnazijoje įrengtos bendros įtraukiojo ugdymo erdvės, aprūpintos reikalingais baldais ir priemonėmis (išmaniaisiais ekranais, sensorine įranga), įsigyta audio biblioteka su garso įranga (planšetiniais kompiuteriais ir ausinėmis), mobili sensorinė sistema, atnaujinti sanitariniai mazgai pritaikyti neįgaliesiems, laiptinėje įrengtas keltuvas.

Visos TŪM projekte dalyvaujančios mokyklos įsigijo sensorinių priemonių: interaktyvius ekranus, burbulų bokštus, čiužinukus, interaktyvias grindis, skirtas vaikų judesiams koordinuoti, reakcijai, loginiam mąstymui lavinti.

Sukurta e. platforma

Įgyvendinant TŪM programą vyko daug įvairių mokymų mokyklos vadovams, pedagogams, švietimo pagalbos specialistams ir mokinio padėjėjams. Specialistai taip pat dalyvavo stažuotėse Lietuvos ir užsienio mokyklose, kuriose susipažino su inovatyvių metodų ir technologijų taikymo galimybėmis, organizaciniais ir vadybiniais sprendimais organizuojant įtraukųjį ugdymą, patobulino vadybines ir asmenines profesines kompetencijas įtraukiojo ugdymo srityje.

Buvo sukurta metodinė švietimo pagalbos e. platforma kaunorajonomokykla.lt, kurioje bus visos projekto metu sukurtos metodinės priemonės.

Kauno rajono savivaldybė dėmesį įtraukiajam ugdymui stiprinti skyrė ir anksčiau. 2022–2024 m. ugdymo įstaigose papildomai įsteigė daugiau kaip 100 švietimo pagalbos specialistų etatų, skyrė lėšų specialistams persikvalifikuoti. Taip pat ugdymo įstaigose buvo įrengti multisensoriniai kambariai. Nuo 2020 m., atsižvelgus į mokyklų poreikius, savivaldybės mokyklose diegiamos socialinio emocinio ugdymo LIONS QUEST programos: „Laikas kartu“, „Paauglystės kryžkelės“, „Raktai į sėkmę“. Šios programos nuosekliai įgyvendinamos nuo priešmokyklinio ugdymo iki 12 klasės.

Projektas „Tūkstantmečio mokyklos I“ vykdomas pagal 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-01-01 „Įgyvendinti „Tūkstantmečio mokyklų“ programą“. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP) bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

#KAUNAS#RAJONAS#ĮTRAUKUSIS UGDYMAS#REZULTATAI