Pristatyti išskirtinai geri Plungės policijos veiklos rezultatai

DSC_0100_
Plungė
Veiklos ataskaitą pristatė policijos komisariato viršininkas Gintautas Pocevičius
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Plungės rajono savivaldybės inf.

Plungės rajono policijos komisariatas pristatė 2023 metų veiklos rezultatus. Džiugu, kad jie – išskirtinai geri. Geriausi Klaipėdos apskrityje, kuriai Plungės komisariatas priklauso. „Tik su tokiu kolektyvu ir galima tokių rezultatų pasiekti“, – geru žodžiu kolegas minėjo komisariato viršininkas Gintautas Pocevičius.

Plungės policijos pareigūnus už puikų darbą gyrė ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis: „Rezultatai puikūs: 90 procentų ištirtų nusikalstamų veikų, treji metai be žuvusiųjų keliuose, mažiau neblaivių vairuotojų, smurto artimoje aplinkoje. Nerimą kelia tik narkotikų platintojai ir vartotojai, nepilnamečių daromos nusikalstamos veikos, elektroninės cigaretės. Tai problemos, kurias reikia spręsti, gaila, kad kai kurios mokyklos, bijodamos dėl savo reputacijos, kartais apie tai nutyli. Žodžiu, iššūkių daug, bet bendros tendencijos – puikios. Gera žinia – kad Plungės rajono policijos komisariatui ir toliau vadovaus Gintautas Pocevičius – kadencija jam pratęsta.“

Šis metinis ataskaitinis susirinkimas pradėtas kiek netradiciškai – ne nuo šių dienų aktualijų, o nuo kriminogeninės situacijos, Plungėje vyravusios maždaug prieš šimtmetį. Su įdomiais tarpukario laikų faktais apie žudynes, savižudybes, vagystes, plėšimus, garsiausius nusikaltėlius ir kt. supažindino už paveldosaugą atsakingas Plungės rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistas istorikas Gintaras Ramonas.

Policijos komisariato viršininkas Gintautas Pocevičius pristatė tai, kas vyko 2023 metais. Statistika tokia: gauti ir užregistruoti 5525 pranešimai (2022 m. – 5720), užregistruotos 329 nusikalstamos veikos (2022 m. – 388), puikus rodiklis – kad net 90 proc. jų ištirta.

„Mūsų tikslas – operatyvus ir kokybiškas reagavimas į įvykius, užtikrinta viešoji tvarka ir eismo saugumas bei prevencija. Užduotis – itin operatyviai reaguoti tais atvejais, kai kyla pavojus žmonių gyvybei, sveikatai, turtui. Mums tai pavyko. Juolab kad turėjom porą įvykių, kai pareigūnams teko pademonstruoti ypatingą profesionalumą. Vienas iš jų – grasinimas susprogdinti būstą, antrasis – grasinimas pasidegti. Abiem atvejais reaguota tinkamai, tad pasekmių išvengta“, – pasakojo komisariato vadovas.

Be to, kas paminėta, užregistruota 80 smurto artimoje aplinkoje atvejų, 12 sukčiavimų (visi elektroninėje erdvėje), 2 plėšimai, 38 su narkotinėmis medžiagomis susijusios nusikalstamos veikos, 16 nusikalstamų veikų įvykdė nepilnamečiai. Konstatuota, kad per paskutinius trejus metus nežuvo nė vienas eismo dalyvis.

Tarp vagysčių populiariausios – kai priklausomybių turintys asmenys vogė iš prekybos centrų. Išskirtinis atvejis – rankines iš pagyvenusių moterų atiminėjęs dviratininkas. Jis sučiuptas.

Susirinkime dalyvavo ir Plungės pareigūnams už puikų darbą dėkojo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, bendradarbiavimu su policija pasidžiaugė ir Plungės prokurorų vadas Bronislovas Razma.