PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 10 d. 15:52

Priešmokyklinukai pasitikrino žinias apie Lietuvą

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


120882

Kovo 10 d. Šiaulių lopšelių-darželių „Coliukė“ ir „Žirniukas“ priešmokyklinukai susitiko virtualiame interaktyviame rytmetyje „Ką aš žinau apie Lietuvą?“, kuris vyko Skype programa.


Foto galerija:

5e6799be03c9e.jpg
5e6799c3e75a6.jpg
5e6799c977ba4.jpg
5e6799d345233.jpg
5e6799de037c1.jpg
5e6799e45b43b.jpg
5e6799ebb57cc.jpg

Priešmokyklinio ugdymo pedagogei Astai Želionienei (Šiaulių lopšelis-darželis „Coliukė“) kartu su eTwinning projekto „Kelionė metų laikų karuselėje“ partnere Loreta Kondratavičiene (Šiaulių lopšelis-darželis „Žirniukas“) kilo idėja Kovo 11-ąją atšvęsti virtualioje erdvėje ir drauge su savo grupių ugdytiniais pasitikrinti žinias apie Lietuvą.

Pirmiausia vaikai susipažino, prisistatė, iš kokio darželio, o pagal grupės simbolį, greitai atspėjo, kaip vadinasi draugų grupė. „Ežiukų“ ir „Bildukų“ grupės vaikai drauge skandavo skanduotę apie Lietuvą, dėliojo dėlionę „Lietuvos žemėlapis“, deklamavo, dainavo. Pedagogės iš anksto ruošė užduotis ir svarstė, kokios žinios ir faktai apie Lietuvą, yra svarbūs priešmokyklinukams. Pagal simbolius – daiktus arba nuotraukų korteles vaikai uždavė draugams ir patys atsakinėjo į draugų klausimus apie lietuvių liaudies instrumentus, didžiausius miestus, lankytinas vietas, svarbiausias metų šventes, legendas, Lietuvą garsinančius žmones ir kt.

Buvo smagu, kad vaikai atpažįsta, Šiaulių merą, žino, kas yra Lietuvos nacionalinė gėlė, kaip vadinasi seniausias Lietuvos ąžuolas, kas pavaizduota ant Puntuko akmens ir kt. Vėliau visų laukė praktinė - kūrybinė užduotis: piešti akvarele pagal M. K.Čiurlionio simfoniją „Miške“. Skambant užburiančiai simfonijai, vaikai klausėsi ir piešė tai ką įsivaizdavo ir jautė. Vėliau vaikai sakė, kad labai patiko piešti.

Buvo labai smalsu, o kaip nupiešė draugai, todėl vaikai noriai per kompiuterio ekraną rodė vieni kitiems piešinius. Idėja surengti virtualų rytmetį, kai Šiauliuose paskelbta gripo epidemija ir negalima rengti masinių renginių, iš tiesių pasiteisino, nes vaikai dar ilgai mojavo vieni kitiems, dalinosi įspūdžiais, įgijo naujos patirties, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, o svarbiausia- pasitikrino žinias apie Lietuvą.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Asta Želionienė, Loreta Kondratavičienė