Priešgaisrinės tarnybos atstovas: jau įrengtose priedangose galėtų pasislėpti apie 30 procentų šalies gyventojų

20220818916A7938
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Lietuvoje jau įrengtos priedangos galėtų sutalpinti apie 30 proc. šalies gyventojų, jų yra apie 3,3 tūkst., sako Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos viršininkas Donatas Gurevičius.

„Praėjusios savaitės duomenimis yra bemaž 3,3 tūkst. priedangų. Dažniausiai viešosios paskirties statinių, kuriuose žmonės rastų priedangą būtent oro pavojaus atveju“, – pirmadienį LRT radijui sakė D. Gurevičius.

„Apie 30 proc. gyventojų jau galėtų tokiuose viešosios paskirties pastatuose pasislėpti oro pavojaus atveju. Neskaičiuojant individualių būstų, kur žmogus pats įsirengęs saugią patalpą“, – teigė jis.

Anot pareigūno, „keliolika savivaldybių“ jau pasiekė iškeltą priedangų kiekio tikslą, esą daugiausiai tai Vidurio Lietuvos rajonai. Siekiama, kad kaimiškose savivaldybėse priedangas turėtų bent 40 proc. gyventojų, miesto – 60 proc.

2022 m. pavasarį atlikus kolektyvinės apsaugos statinių inventorizaciją, identifikuota apie 1,8 tūkst. priedangai tinkamų vietų. Tuo metu buvo skaičiuojama, kad pavojaus atveju priedangų užtektų maždaug pusei milijono arba 17 proc. šalies gyventojų.

Praėjusių metų spalį pranešta, kad per 1,5 metų savivaldybėse sukurtas 2,5 tūkst. priedangų tinklas gyventojų apsaugai nuo oro pavojaus ir netiesioginio apšaudymo.

Siekiant didinti gyventojų saugumą, vidaus reikalų ministrės įsakymu savivaldybėms buvo parengtos Priedangos parinkimo ir ženklinimo rekomendacijos.