Prieš teismą stos į lošimus įklimpęs, sukčiavęs ir didelės vertės turtą pagrobęs Kretingos rajono gyventojas

444178342c5f05c8b3af57216e844c9b811740a5
Kretinga
Pexels.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Prieš teismą stos Kretingos rajone gyvenantis vyras, kaltinamas turto pasisavinimu, sukčiavimu bei labai didelės vertės svetimo turto pagrobimu, žalos gali siekti beveik 87 tūkst. eurų.

Kaip antradienį pranešė prokuratūra, baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu perduota teismui. 

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai rudenį 38-erių Kretingos rajono gyventojas iš vienos statybinėmis medžiagomis prekiaujančios bei įvairius įrankius nuomojančios bendrovės išsinuomojo darbo įrankių, kurių vertė beveik 1,5 tūkst. eurų. Pasibaigus nuomos terminui, vyras pagal sutartį pasiskolintų įrankių negrąžino.
 
Tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad kaltinamasis nesąžiningai galėjo elgtis ir tuometinėje savo darbovietėje. Manoma, kad Kretingos rajono gyventojas, piktnaudžiaudamas darbdavio pasitikėjimu, melagingai nurodė galintis greičiau gauti jo darbui reikalingų priemonių, tad nurodė jam pervesti 2,8 tūkst. eurų.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vėliau kaltinamasis paprašė ir daugiau pinigų, nurodydamas melagingą informaciją, susijusią su prekių pristatymu, tačiau žadėtų priemonių darbų vadovui nepristatė, pinigų negrąžino. Turimais duomenimis, vyras minėtus pinigus išleido lažybų bendrovėje.

Tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad tuo kaltinamasis neapsiribojo – jis iš tos pačios darbovietės per kelis mėnesius galėjo pavogti metalo detalių už daugiau nei 79,5 tūkst. eurų.
 
Surinktų duomenų visuma leidžia įtarti, kad vyras būdų, kaip neteisėtai prasimanyti pinigų, ieškojo ir internete. Kaltinamasis atsiliepė į socialiniame tinkle patalpintą skelbimą, kuriame buvo prašoma pagalbos nuperkant ir pargabenant iš Danijos traktoriaus dalis.

Kaip įtariama, kretingiškis, gavęs daugiau nei 2 tūkst. eurų, susitarimo neįvykdė ir galimai apgaule įgijo svetimą turtą. Remiantis turimais duomenimis, dalį galimai apgaule gautų pinigų vyras pervedė lažybų bendrovei.
 
Vyrui pareikšti kaltinimai dėl vagystės, turto pasisavinimo bei sukčiavimo. Griežčiausia bausmė, gresianti už minėtuose straipsniuose numatytas nusikalstamas veikas, yra laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.
 
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmams.