Prieš Šiaulių oro uosto – šaudmenų arsenalas

20240305_143013
Šiauliai
Šiaulių AVPK nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Kovo 5-osios popietę Šiaulių apskrities policija paskelbė policinę priemonę „Skydas“. Tai specialiųjų Lietuvos tarnybų apsisaugojimo nuo sprogmenų planas. Jis įvedamas, kai pranešama apie užminavimus, padėtą naują ar rastą istorinį sprogmenį, terorizmo tikimybę.

Šįkart Šiauliuose, tarp Zoknių geležinkelio stoties ir oro uosto, vienos įmonės darbuotojai, atlikdami telefono linijos tiesimo darbus ir kasdami tranšėją, rado didžiulį kiekį šaudmenų ir sviedinių. Atvykę Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo skyriaus specialistai surinko 250 įvairaus kalibro šaudmenų ir 78 artilerijos sviedinius. Visi šie antrojo pasaulinio karo reliktai buvo išvežti į Stalmokų karjerą ir sunaikinti.

Prasidėjus pavasario žemės darbams, tokių reliktų į dirvos paviršių vis dar kasmet išlenda. Todėl būtina įsikalti į galvą, kad tokio radinio liesti nevalia. Reikia skambinti Skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112. Tik taip elgdamiesi užtikrinsite saugumą aplinkiniams bei sau. Jokiu būdu nereikėtų sprogmens atsikratyti, numetant jį po kokiu krūmu ar į griovį. Nešioti ir mėtyti daiktą, įtarus, jog tai – sprogmuo, yra labai neatsakinga ir nusikalstama: jei sprogmuo nesprogo tavo rankose, tai dar nereiškia, kad jis nepavojingas, jis gali sprogti nuo kito žmogaus, net nepastebėjusio to pavojingo daikto, netyčinio prisilietimo.