Prienai – viena saugiausių Lietuvos savivaldybių

424868685_711739174464060_7981156809287165992_n
Prienai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Prienų rajono savivaldybė

Vasario 22 d. įvyko Prienų rajono policijos komisariato 2023 m. veiklos ataskaitos pristatymas.

Prienų skyriaus viršininkas Andrius Rupeika pristatė nusikalstamumo situaciją Prienų mieste, seniūnijose ir visoje Lietuvos, pasidžiaugė, kad nusikalstamų veikų skaičius tenkantis 100 tūkst. gyventojų Alytaus apskrityje, taip pat ir Prienų rajone, yra gerokai mažesnis nei šalies vidurkis.
 
Pagal apskritis Prienai patenka į pačią saugiausią Lietuvos teritoriją.
 
Policijos komisariato viršininkas nurodė, kad per pastaruosius ketverius metus nusikalstamų veikų Prienų rajone mažėja. Dažniausiai pareigūnai susiduria su nežymaus sveikatos sutrikdymo, smurto artimoje aplinkoje atvejais, vagystėmis ir neblaivių vairuotojų padarytais pažeidimais. Prienų rajone išlaikomas aukštas nusikaltimų ištyrimų procentas, prie to labai prisideda visuomenė, seniūnai, vaizdo kameros.
 
Vis dar didelė problema jaunimo vartojamos psichotropinės medžiagos, todėl policijos pareigūnai aktyviai dirba visuomenės švietimo klausimais – bendrauja su mokyklomis, veda paskaitas, dalinasi informacija apie psichotropinių medžiagų sukeliamus rimtus sveikatos sutrikimus.
 
Savivaldybės meras džiaugėsi, kad esame tarp saugiausių rajonų Lietuvoje, tačiau ragino ir pareigūnus, ir seniūnus dirbti susitelkus, nes nusikaltimų pobūdis nuolatos keičiasi, nusikaltėliai tampa vis modernesni, naudojasi įvairiomis sukčiavimo formomis, tad policija negali atsipalaiduoti, turi taip pat domėtis naujausiomis technologijomis, kelti kvalifikaciją ir būti žingsniu priekyje nusikaltėlių.