Priedangų skaičius rajone didesnis nei reikalauja teisės aktai

0001_savivaldybes-maketai-8-www_1709813926
Raseiniai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Raseinių miesto savivaldybė

Atsižvelgiant į tai, jog valstybės mastu gyventojai vis dažniau yra skatinami pagalvoti ir iš anksto pasirūpinti savo bei artimųjų priedanga kilus ekstremaliajai situacijai, Raseinių rajono savivaldybė informuoja, jog Raseinių rajone yra 110 priedangų. Jose galėtų pasislėpti 20 615 žmonių (apie 68 proc. visų rajono gyventojų). Tai atitinka ir viršija LR vidaus reikalų ministerijos nustatytą siekiamybę – suteikti priedangą 40 procentų gyventojų nuo bendro nuolatinių savivaldybės gyventojų skaičiaus.

Tačiau svarbu suprasti, jog priedangos nėra slėptuvės, kas neretai viešojoje erdvėje yra klaidingai suprantama. Priedanga yra skirta trumpalaikei (iki kelių valandų) apsaugai slepiantis, kai yra pavojus gyventojų gyvybei ar sveikatai. Priedangų būklė mūsų rajone yra labai skirtinga. Yra tvarkingų priedangų, yra ir remontuotinų. Tačiau priedangoms nekeliami dideli reikalavimai (pvz.: priedanga gali būti ir požeminė perėja mieste).
 
Tuo tarpu slėptuvė yra specialiosios paskirties statiniai arba specialiai įrengtos patalpos, skirtos apsaugoti nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių valstybės tarnautojus ir darbuotojus, vykdančius valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms nustatytus uždavinius ir funkcijas bei užtikrinančius valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų veiklą ekstremaliųjų situacijų ar karo metu.
 
Dar yra kolektyvinės apsaugos statiniai, kurie būna iš anksto parinkti ir specialiai pažymėti, nes gali būti greitai pritaikomi laikinam gyventojų prieglobsčiui saugantis nuo žalingo aplinkos poveikio bei evakuotų gyventojų apsaugai ekstremaliųjų situacijų ar karo metu. Juose organizuotai teikiamos gyvybiškai būtinos paslaugos: aprūpinama maistu, geriamuoju vandeniu, vaistais, higienos reikmenimis, švariais drabužiais.
 
Priedangų, kolektyvinės apsaugos statinių ir slėptuvių poreikį šalyje nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Interaktyvus kolektyvinės apsaugos statinių žemėlapis pateikiamas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento valdomoje interneto svetainėje www.lt72.lt, ŽEMĖLAPIS.

Sekite savo miesto naujienas!