PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Spalio 22 d. 09:18

Prezidentūra sureagavo į „Foxpay“ istoriją: politinė atsakomybė dar nėra prisiimta

Lietuva

Prezidentūra. / Marius Morkevičius/ELTA

Dominykas DatkūnasŠaltinis: ELTA.LT


325145

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė kalbėdama apie finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ skandalą pabrėžė – politinė atsakomybė dar nėra prisiimta, kadangi valstybė ir jos viešieji pirkimai suvaidino vaidmenį šioje istorijoje. Pasak jos, galima susidaryti vaizdą, kad galimai nusikalstamoje „Foxpay“ veikloje dalyvavo ne keli atskiri žmonės, o turtingų žmonių grupė.

„Iš pastarųjų įvykių ką tikrai matome, kad galbūt čia ne „chebrytė“, o visa didelė, tais pačiais terminais kalbant, turtingų žmonių „chebra“. Su privačiais skrydžiais į Dubajų, prabangiais laikrodžiais ir automobiliais, dideliais grynaisiais pinigais, dėl kurių vyksta ikiteisminis tyrimas tiek dėl korupcijos, tiek dėl pinigų plovimo ir turtinių nusikaltimų“, – antradienį „Žinių radijui“ kalbėjo I. Segalovičienė.

„Tas dalyvavimas valstybės viešuosiuose pirkimuose, sąsajos su įtakinga valdančiosios konservatorių partijos ministre ir esama Seimo nare (Monika Navickiene – ELTA) šią turtingos „chebrytės“ istoriją verčia vadinti vienu didžiausių politinių skandalų per pastaruosius keletą metų“, – pabrėžė ji.

Prezidento vyriausioji patarėja sukritikavo konservatorių vadovybės reakciją į „Foxpay“ istoriją, neva politinė kaina dėl to jau sumokėta. Pasak jos, vykstant ikiteisminiam tyrimui ir išaiškėjant daugiau detalių apie galimai padarytus nusikaltimus ir žalą valstybei, politinės atsakomybės klausimas negali būti uždarytas.

„Visa tai turbūt yra politinės etikos ir politinės atsakomybės standartų klausimus. Mes girdėjome pasisakymus, kad politinė atsakomybė prisiimta ir klausimas užbaigtas, bet tokiais pasakymais pademonstruotas tikrai ne pats aukščiausias politinių normų ir vertybių standartas“, – teigė I. Segalovičienė

„Buvo padaryta tam tikra žala valstybei, nes pasitikėjimas valstybe yra viešoji gėrybė ir tam tikras mūsų bendras interesas“, – pridūrė ji.

I. Segalovičienė taip pat išsakė Prezidentūros poziciją, ką būtų galima padaryti, kad panašios istorijos į „Foxpay“ skandalą nepasikartotų. Ji išskyrė finansinių technologijų sektoriaus svarbą, tačiau akcentavo, anot jos, valstybės pareigą stiprinti sektorių kontroliuojančias institucijas.

„Turėtume stiprinti viešojo sektoriaus įstaigų viešųjų pirkimų gebėjimus, perkant informacines technologijas, finansines technologijas, kad mūsų viešosios institucijos nepermokėtų už paslaugas“, – akcentavo ji.

#FOXPAY#PREZIDENTŪRA#NAVICKIENĖ#SEGALOVIČIENĖ#FINTECH