Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Asociatyvi Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt
Prezidentūros Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovė Irena Segalovičienė, paklausta apie Vyriausybės planus plėsti Galimybių paso apimtis, atsakė, kad vakcinaciją skatinanti politikos kryptis yra teisinga.
„Vakcinos mums visiems yra prieinamos, ir tai yra pats pagrindinis pasirinkimas. Prezidento nuomone, kryptis, kuri motyvuoja rinktis vakciną, yra teisinga. Be jokios abejonės, finale sprendžiant dėl testavimo apmokėjimo, finansavimo ir kitų klausimų, labai priklausys nuo galutinio modelio, kuris bus pasiūlytas iš Vyriausybės. Tačiau šiandien vakcinavimas turi būti pirminis mūsų pasirinkimas“, – trečiadienį po Sveikatos ekspertų tarybos posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo I. Segalovičienė.
Prezidento vyriausioji patarėja akcentavo, kad šalyje šiuo metu yra pakankamai vakcinų, o mokslo duomenys esą rodo įspūdingą vakcinų poveikį apsaugant nuo komplikacijų. Vertindama tikimybę, kad rudenį teks grįžti prie karantino režimo, ji pabrėžė, kad priimant sprendimus svarbu atkreipti dėmesį ne tik į naujų COVID-19 atvejų skaičių, bet ir į ligoninių užimtumą.
„Šiandien fokusas ne tiek į karantiną, kiek į priemones, kurios galėtų mus visus apsaugoti. Šiandien tai pagrindinis diskusijų objektas. Kas svarbu kalbant apie karantiną, šiandien ekspertai kalba, kad ne tik atvejų skaičius, bet ir ligoninių rodikliai turėtų būti svarbūs ateityje priimant vienus ar kitus sprendimus“, – sakė I. Segalovičienė.
ELTA primena, kad pirmadienį apie ligoninių užimtumą, kaip pagrindinį rodiklį sprendžiant dėl ribojimų įvedimo, įvardino ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
„Mes nebegalime sugrįžti į situaciją, kada dėl ribojimų dalis žmonių netenka įprastų sveikatos gydymo paslaugų. Vadinasi, indikacija, kuri mums rodo, nuo kurio momento prasideda per didelė sveikatos priežiūros sistemos apkrova, tai yra maždaug 300 COVID-19 lovų užimtumas“, – žurnalistams pirmadienį teigė jis.
Praėjusią parą, antradienį, Lietuvoje patvirtinti 337 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, nemirė nė vienas žmogus, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas. Bent viena skiepo doze paskiepyta 14 928 asmenys.
Kaip skelbia Statistikos departamentas, paskutinių 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai – 218.
Per praėjusią parą pirma skiepo doze paskiepyta 10 778 žmonės, antra – 4150. Iš viso dviem skiepo dozėmis vakcinuota 1 142 379 žmonės, panaudotos 2 515 936 vakcinos.
Susirgo ir į ligonines praėjusią parą dėl COVID-19 ligos naujai paguldyti 34 žmonės. 24 nauji pacientai pradėti gydyti taikant deguonies terapiją.
Iš COVID-19 gydymui skirtų 309 lovų užimtos 105.
Praėjusią parą šalyje atlikta 5932 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, o iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 3 401 031. Taip pat per parą atlikta 6761 antigeno ir 219 antikūnų tyrimų.
G. Nausėda kreipėsi į gyventojus: ragina pasiskiepyti
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį kreipėsi į šalies gyventojus dar kartą ragindamas pasiskiepyti nuo COVID-19.
„Noriu dar kartą paskatinti pasiskiepyti. Ne dėl to, kad kažkas verčia tai daryti ar kad kažkas skatina tai daryti. Pasiskiepykite dėl savęs, dėl savo artimųjų ir dėl visos visuomenės saugumo“, – Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje kreipėsi G. Nausėda.
„Šiandien faktai byloja akivaizdžiai: tie žmonės, kurie yra pasiskiepiję, keleriopai sumažina savo riziką susirgti koronavirusu, ypač Delta atmaina, sumažėja jų tikimybė patekti į ligoninę ir labai sumažėja tikimybė, kad gali ištikti mirtis“, – akcentavo jis.
Todėl prezidentas paragino gyventojus mažiau vadovautis socialiniuose tinkluose skleidžiamomis teorijomis, o daugiau įsiklausyti į mokslininkų, specialistų raginimus skiepytis.
„Šiandien Lietuvoje turime visas galimybes tai padaryti: turime visų tipų vakcinų, turime daug mobiliųjų punktų, todėl galite tokį nesunkiai rasti savo artimoje aplinkoje. Ir, žinoma, pasiklauskite tų, kurie jau pasiskiepijo, jeigu jie pasiskiepijo, jie jums suteiks visą informaciją, kodėl taip padarė“, – sakė šalies vadovas.
„Galiu pasakyti vieną paprastą dalyką – pasiskiepijau aš, pasiskiepijo mano žmona Diana, pasiskiepijo mano abi dukros. Ir štai paskutinio mano susitikimo su tėveliu metu, jis paklausė manęs, kada jis galės pasiskiepyti trečią kartą, kadangi jo antrasis skiepas buvo atliktas prieš pusę metų“, – taip pat pabrėžė G. Nausėda.
ELTA