Prezidentūra pakomentavo S. Šedbaro kandidatūrą į KT: politiko skyrimas gali tapti precedentu bandymams ateityje politizuoti teismą

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Rugilė Augustaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Prezidentas Gitanas Nausėda sukritikavo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimą Seimui pateikti Stasio Šedbaro kandidatūrą į Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjus. Šalies vadovo manymu, tai gali tapti precedentu ateityje politizuoti Konstitucinio Teismo darbą.

„Prezidentas neabejoja Stasio Šedbaro profesine patirtimi. Tačiau politiko skyrimas iš Seimo tiesiai į Konstitucinį Teismą gali tapti precedentu bandymams ateityje politizuoti Konstitucinį Teismą“, – Eltai perduotame komentare nurodo prezidento patarėjas Tomas Beržinskas.
 
„Visuomenės pasitikėjimas Konstituciniu Teismu yra ypatingai svarbus, nes teismo sprendimai liečia kertinius klausimus. „Susikeitimas“ kandidatais tarp Seimo ir Aukščiausiojo Teismo, apie kurį rašė žiniasklaida, neatrodo skaidriai - jei tai yra tiesa“, – priduriama komentare.
 
ELTA primena, kad trečiadienį Seimui pateikta Stasio Šedbaro kandidatūra skirti jį Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėju, pranešė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.
 
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad Aukščiausiojo teismo sprendimas teikti S. Šedbaro kandidatūrą į Konstitucinį Teismą primena politinį paskyrimą.
 
„Reikėtų pasikelti praeitos kadencijos scenografas ir kalbėti apie politinius paskyrimus į Konstitucinį Teismą. Aišku, yra šiek tiek išskirtinė aplinkybė, nes buvęs KT teisėjas ir tokią konstitucinę teisę grįžti turi. Bet tai yra politinis paskyrimas. Ir jei šiandien tikėti žiniasklaida, kad yra padaryti barteriniai mainai ir išprievartauta laikinoji Aukščiausiojo teismo pirmininkė siūlyti poną Šedbarą, kad nesiūlytų Seimo pirmininkei ir netrukdytų jai politiškai, tai atrodo tokia prekyba poveikiui vyksta šalyje“, – sakė S. Skvernelis.
 
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen atmeta opozicijos kritiką, kad padaryti „barteriniai mainai“ sutariant dėl kandidatūrų į KT teisėjus. Parlamento vadovė tikina Seimo nario Stasio Šedbaro kandidatūros į Konstitucinį Teismą niekam nesiūliusi.